Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, jestem na wyjeździe od poniedziałku 8:00 rano (powrót w sobotę), we wtorek cały dzień stałem, tak, że miałem 24h przerwy, wczoraj miałem 10h pracy (jazdy nieistotne), a dzisiaj znowu mam 24h odpoczynku i chce z niego zrobić odpoczynek dobowy skorocny (po nim chyba będę mógł znowu 6 dni pracować i później odebrać te godziny?). Jak inspektpory złapią to idzie im to wytłumaczyć, że we wtorek to był odpoczynek dzienny, a dzisiaj jest skrócony dobowy? Czy na ich urządzeniach wykaze, że już wtedy miałem odpoczynek dobowy skrócony i później przekrocze dni i godziny pracy? #czaspracy #bekaztransa
  • 2
@Pitey_Pablo: Zarówno wtorkowy, jak i czwartkowy odpoczynek można zaliczyć jako tygodniowy skrócony i normalnie możesz 6 dni pracować. Odpoczynków tygodniowych jak i dziennych można robić ile się chce i nie trzeba nigdzie zaznaczać że jeden to był dzienny a inny tygodniowy. Po prostu 24 h można zawsze traktować jako skrócony tygodniowy. Kluczem jest rozróżnienie tygodnia kalendarzowego i tygodnia pracy kierowcy. Kalendarzowy ma 7 dni i zaczyna się z niedzieli na poniedziałek