Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po powrocie z wieczornego spaceru spojrzałem w niebo. Zobaczyłem jakby wędrującą ( @irn190 : ), najjaśniejszą ze wszystkich gwiazdę. Widok niesamowity. Odrzucając myśl, że jest to samolot (bo za daleko) zracjonalizowałem sobie, że to pewnie ta słynna stacja kosmiczna ISS. Ale potem stwierdziłem, że dosyć racjonalizowania.

Niech to będzie gwiazda! Niech zadziwi świat, niech po odpaleniu wykopa zobaczę setki wpisów, że naukowcy są w szoku, że zaobserwowano niespotykane dotąd zjawisko i w ogóle nie wiadomo co to było. Że gwiazda święcąca tysiące lat na niebie, nagle - dzisiaj, teraz, gdy akurat ja patrzę - zaczęła się poruszać. Biedna, samotna gwiazda postanowiła zmienić swe miejsce na nieboskłonie.

Jakież przerażenie poruszająca gwiazda wywołałaby w dzisiejszym świecie!

A może jakaś osamotniona wioska dzikusów w Afryce, która nie miała nigdy kontaktu z białym człowiekiem w momencie pierwszego przelotu ISS po niebie zatrzymała się na kolejne setki lat w rozwoju? Może ichniejszy astronom popełnił samobójstwo po tym, gdy zobaczył coś, co się mu nigdy nie przyśniło, a ichniejszy kapłan na nowo zapędza dzikusów do odprawiania rytualnych modłów?

Bóg dalej milczy. A irracjonalny lęk dalej trwa.

#iss #astronomia #niebo #kosmos

#dawidk01 #rozkminy #przemyslenia #irracjonalizm i trochę #filozofia
Dawidk01 - Dzisiaj po powrocie z wieczornego spaceru spojrzałem w niebo. Zobaczyłem j...

źródło: comment_7lipAW3LUEKjLQEA1psDlVHqOZ9CaiEF.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Uzytkownik_Wykopu: ja nie miałem pojęcia co to jest. to znaczy wiadomo, słyszałem o ISS wielokrotnie, ale nie wiedziałem, że akurat dzisiaj i o tej godzinie. Poza tym nigdy nie widziałem raczej tak jasno święcącego obiektu na niebie.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: no to już wiesz ( ) iss detector na telefon jak jeszcze nie masz, pokazuje też 'flary' Iridium.

A może jakaś osamotniona wioska dzikusów w Afryce (...)

Śmiem twierdzić, że taki 'dzikus' 10lvl zna już niebo 100 razy lepiej, niż przeciętny mieszczuch.
  • Odpowiedz