Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tej gry, ta sama talia, za jednym i za drugim razem grane raczej na skupieniu, w niedzielę seria 2-7, dzisiaj 16-4. Przy takim WR to mi zabrakło kilku godzin grania do wyjazdu na Gamescom ( ). A teraz trochę pustka, bo ciężko sobie jakiś cel w Gwincie znaleźć.

Ale tak czy siak, Mirki pijcie ze mną kompot.
#gwint
Jan_K - Nie ogarniam tej gry, ta sama talia, za jednym i za drugim razem grane raczej...

źródło: comment_x2TxwYartMDpYmKp09Wm6LEm5kIEWWW1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@czlenson95: Na koniec sezonu jeszcze pewnie poczekamy, jak coś tam mimo wszystko grywasz to do 20 możesz spokojnie dojść. Ostatnio jakoś mniej Eredinów widzę, ale jest na pewno jeden koleś w ścisłej topce, jak grałem Radowidem koło 4-4,2k to sporo ich było i to był jeden z gorszych przeciwników.

@kapitan_hak: Mgła na oblężniczy (można z Ducha Lasu, bo to daje cele po 1 HP) i Harpie + Żywiołak na planszy do obijania pod Drakkary. Przy takim układzie Drakkary nie robią za dużych wartości. Jak mam dwa Rozdarcia (Rozdarcie i Grota) to czasem się nawet pokuszę na ich użycie na Drakkarach. Ogólnie mimo Drakkarów 1. runda jest raczej łatwa do ugrania, Discard rzadko pokusi się o wyczyszczenie pogody, do tego zawsze mam jakieś narzędzia do robienia dużego damage'u na jednym rzędzie i do ustawiania na nim przeciwnika (zresztą sam z siebie Discard zazwyczaj ustawia min. 4 jednostki w 1. rzędzie). Bez zrzucania się z Kapitanów i Koral przeciwnik nie powinien 1. rundy ugrać, a to dla niego bardzo ważne karty. Dalej, różnie bywa - trzeba uważać ile przeciwnik ma carryover, żeby nie okazało się, że 1. rundę przegrał mając kartę więcej i ma większy carry-over na drugą, bo to średni interes, jeśli nie trafi się nam Przeraza.

Klucznikiem kradnę Harcownika Tuirseach, Gremistę, czasem Freyę. Można nawet Olgierda, co prawda to raptem 4 pkt., ale
  • Odpowiedz
@kapitan_hak: pamietaj o tym, ze jezeli masz jakas szanse na rzucenie mrozu w pierwszej to rzucaj mroz na drakkary, a nie mgle. Oczywiscie nie porywaj sie dagonem, jezeli poza woodland spiritem jest to jedyna mgla w decku.

Kontrolka dagona gwalci discard, gry bardzo czesto koncza sie 2:0 mimo poteznej Koral
  • Odpowiedz
@KNow: Normalka to chyba za dużo powiedziane, ja bardzo rzadko miałem odchylenie winów od porażek większe niż 5 na 20 rozegranych gier rankingowych. Ale zdarzać się oczywiście zdarzają.

@Tomm16: Wcale tego nie ukrywam, że mainstreamowo. Sporo się od patcha bawiłem własnym Radowidem, ale on jednak nie miał potencjału na 4500 MMR ;)

@kubusfnc: O, pojawił się i człowiek, co GG Mirkom nie daje ( ͡º
  • Odpowiedz
@Jan_K: skad wiesz, ze to ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) bylem na takim tilcie po dwoch poprzednich grach, ze nikomu do godziny 20 gg nie dalem. Pisalem juz kiedys ze irytuje mnie coin i kawaleria KP ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

a ogolnie to gg, mimo przegranego coina
  • Odpowiedz
@kubusfnc: Domyślam się, że trochę mi pomógł Twój Ge'Els albo szczęście przy BTM, bo choć wybroniłeś się w pewnym stopniu grzybkami, to myślę jednak, że to nie był początkowy plan, żeby zamieniać siłę moich jednostek. 12 punktów w dwóch ruchach z wykorzystaniem złotej, srebrnej i brązowej karty to nie jest najlepszy wynik ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jan_K: a tak z innej beczki, to serio Twoj dagon ma takie problemy w gierkach na SK? szczerze mowiac nie wiem co dla mnie jest najgorszym matchupem, ale podejrzewam ze eredin/dagon wiedzmowy
  • Odpowiedz
@kubusfnc: Discard to teraz chyba wręcz tier 1, sporo go widywałem na różnych poziomach, powyżej 4,5k też trochę ludzi go gra, także mogę żyć z tym WR koło 50%. Może się też poprawi, dzisiaj szło oczywiście lepiej, deck stosunkowo niedawno nabrał popularności, ale łatwo nauczyć się przeciw niemu grać, bo jest obecnie najbardziej powtarzalnym topowym deckiem.

Za łatwo nie jest, bo chociażby w 3. rundzie nie bardzo jest czym przebijać
  • Odpowiedz