Wpis z mikrobloga

Halo źle się dzieje.
Pierwszy raz taka akcja u mnie się odwala i nie wiem co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Paczka z WER Warszawy trafiła do WER Komorników (czyli poprawnie, ten WER mnie obsługuje) i nagle pojechała do Poznania, tam trafiła do UP i potem do UC a ja nawet w Poznaniu nie mieszkam, tylko w Gorzowie Wlkp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Shirako twierdzi, że fake tracking. Gdzieś na mirko widziałem podobną sytuacje ale nie nie rozwiązała się. Summon @AliPaczka
Tracking to: LF200945213CN
#tracking #chiny #aliexpress #pocztapolska
  • 15
  • Odpowiedz
@Kviingu:

Mirku,
wszystko jest dobrze.
WER Komorniki nie mają urzędu celnego dlatego wysyłają do UP2 (to urząd przy dworcu).
Urząd celny przy poczcie ma oznaczenie UP Poznań 102.
Statusy które widzisz są prawdziwe, oznaczają tyle, że Twoja paczka przyjdzie do Ciebie bez VAT.
Celnicy w Poznaniu są całkiem w porzo, więc puścili Twój zasilacz bez dodatkowych opłat.
Kolejny status będzie WER Komorniki potem już Twój lokalny UP.
  • Odpowiedz
@Lord_Jim @sylwek2k Bardzo dziękuje Miraski, jak się pytałem na infolinii naszych czerwonych kolegów to usłyszałem "a ja nie wiem, jakoś tak poszło" i jak zapytałem czy logicznie ujmując paczka wróci do WER Komorników i do mojego UP to stwierdzili, że paczka "pójdzie sobie jak chce" i #!$%@? wyrzuciłem z siebie jej kompetencje i się rozłączyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lord_Jim: Prawdopodobnie paczka idzie oznaczona gift'em i kwota sama w sobie nawet nie mieści się w 22e więc jest zwolniona ze wszystkiego. O VAT się nie boję tylko ich logistyka zaczyna bardziej ssać z paczki na paczkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kviingu:

Mirku, piszesz bzdury.
Nie ma dolnej granicy kwoty, która gwarantuje ominięcie VAT.
Jak coś wzbudzi zainteresowanie celników to może być ovatowane nawet wtedy, kiedy będzie kosztować $5.
  • Odpowiedz
i kwota sama w sobie nawet nie mieści się w 22e więc jest zwolniona ze wszystkiego


@Kviingu: ehhh a kto ci takich głupot naopowiadał? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Art. 51. pod. tow. i usł.

Zwolnienie towarów importowanych z krajów trzecich

1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość
  • Odpowiedz
@Andczej @Lord_Jim: Codziennie człowiek dowiaduje się czegoś nowego, w takim razie dziękuję za korektę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie zamawiałem za dużo rzeczy 5e+ akurat z Alie więc nie miałem nie miłego przypadku ovatowania i nie zainteresowałem się dogłębnie tematem. Na przyszłość będę pamiętał i jeszcze raz dzięki ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz