Wpis z mikrobloga

Mirasy, ratunku. Znajomy prosił o przeczyszczenie lapka z kurzu, wymianę past itp. Sprawa czyszczenia poszła gładko. Miałem też postawić od nowa winde 10. Pobrałem z microsoftu narzędzie, zrobiłem bootowalny pendrive z systemem i zacząłem instalować. Po formacie nie mogłem zainstalować systemu, dopiero po zbootowaniu z UEFI:sandisk poszło. Skonfigurowałem system, przyspieszyłem uruchamianie w msconfig, aby startował z wszystkich rdzeni i full ramu. Kumpel zadowolony, winda śmiga. Po dwóch dniach dzwoni że zainstalował tylko world of tank i komp nie wstaje, w sensie windows. Kręci i kręci i nie ma okna logowania + jakieś błędy. Bawię się dziś tym kompem, zrobiłem odzyskiwanie systemu i dupa, windows się bootuje, ale o oknie logowania i korzystania z kompa można zapomnieć- czarny ekran i kursor. Laptop to Asus r500v. Doradzi ktoś coś ? #pcmasterrace #windows10 #laptopy
  • 12
@RRybak: właśnie zacząłem testy. Wiesz może dlaczego teraz partycja z windowsem ma oznaczenie "D" a inna partycja typowa pod dane ma oznaczenie "C" ? Przecież jak to instalowałem pare dni temu to było normalnie jak Bóg przykazał windows na c i tyle. Już przy zabawie z cmd i chkdsk mi to nie pasowało.
@azamat: Windows lubi takie rzeczy #!$%@?ć, mi żongluje literami dysku po każdym większym update. Po dodaniu 2 nowych dysków postanowił skasować pliki bootu bo tak. Win10 na pendrive, wiersz poleceń, ustaw literę C z powrotem na dysk na którym masz system, potem fix mbr a na koniec bcdboot C:\Windows
@azamat: przyspieszyłem uruchamianie w msconfig, aby startował z wszystkich rdzeni i full ramu

Nie wiedziałem, że ktoś się jeszcze na tą miejską legendę nabiera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrAndy: @KwasWOczy: Ni #!$%@? nie zadziałała zmiana litery dysku, fixmbr itd. stawiam od nowa winde. Teraz mam pytanie: czy na nowym systemie da się jakoś ustrzec przed takimi cyrkami? Bo nie uśmiecha mi się oddawać gościowi kompa, a za dwa dni mieć telefon że się #!$%@?ło.
@azamat: Ciężko powiedzieć. Nie żebym był specjalistą ale odkąd pamiętam wszystkie problemy z komputerem rozwiązywałem sam. Dbam o porządek na kompie a i tak, jak wspomniałem, któregoś dnia ot tak mi przetasowało litery dysków (i co ciekawe wszystkie zainstalowane programy nadal działały poprawnie). Wstawiłem nowe dyski - wysypało partycję systemową i skasowało systemowe plike (ale tu akurat dałem radę ogarnąć diskpartem). To loteria.
Najlepsze rozwiązanie imo: osobna partycja na system. Cała
@KwasWOczy: Postawiłem od nowa windowsa na partycji która jest przeznaczona na system, powiedziałem kumplowi że jak problem wróci to bym zrobił format całego dysku, utworzył nowe partycje i zainstalował system. Z W10 mam mało styczności, w zasadzie to prawie wcale. Ja również staram się sam naprawiać takie kwiatki i zawsze się udaje i to od czasu win98 przez nt mileniumy xp'eki itd. W przypadku w10 mnie #!$%@?ło, jak na świeżym 3