Wpis z mikrobloga

#prawo #budownictwo #pytanie

Jakie odleglosci dla budowy domu od granicy dzialki. Jak chce blizej to jakie wymagania.

Juz mam naprawde lzy w oczach od tego remontu. Rozwazam budowe nowego obok. Parterowka z papendekla. Tzn osb... salon kuchnia sypialnia. Ze dwie lazienki i dwa pokoje dla dzieci. Bez piwnic. Garaz. Mysle ze 180-200 metrow starczy. Na to 20 styropianu, miedzy plyty welna. Ogolnie dookola styropianu maksymalnie. Tak co elektrocieplownia bedzie ode mnie cieplo skupywac. Budzet niewiem. 5 lat systemem gospodarczym ( tylko do konstrukcji dachu firma ). Z wykonczeniem do 10 lat. Bez kredytu. Tak sie wyzalic musialem bo juz pekam...
  • 5
@benzdriver ale ja remontuje. Mam plan budowac. Nie wiem czy sie zmieszcze z domem. A wyburzyc nie moge bo musze gdzies mieszkac. Dzialka 8 arow. Wiec moge zrobic w ksztalcie litery L dom. Tylko jakie sa wymagania co do odleglosci od granicy
@MoHardcore:
- w przypadku ściany z oknem to min. 4m od granicy działki,
- w przypadku ściany bez okien to min. 3m od granicy działki (zasłyszane, ale nie wiem na ile prawdziwe - można zrobić okno typu fix [nieotwieralne] i utrzymać odległość 3m)
- bliźniak (tutaj trochę więcej wymagań - sąsiad w granicy działki ze ścianą bez okien, wysokość budynku nie większa niż sąsiada [chyba ze względu na p.poż], szerokość ściany
@genz: Okna nie możesz zrobić - Ściana to ściana, ale wypełnienie z pustaka szklanego może być trakowane jako ściana. Jednak ma to bardzo słabe właściwości cieplne.