Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wybrać się na Tall Ships racers w weekend. Mam do zrobienia ponad 700km, dlatego chcę dobrze zaplanować ten wyjazd. Zależy mi na tym, aby obejrzeć przypływające żaglowce z możliwie dobrej miejscówki (nie w zatłoczonym porcie). Tutaj pojawiają się dwa moje pytania:

1. Rozumiem że wszystkie żaglowce docierają do Szczecina przez Świnę?

2. Wg. harmonogramu jednostki przypływają pomiędzy 8:00 a 22:00 w piątek, jak to było (wzorem poprzednich lat) - rzeczywiście cały dzień, czy np. lwia część przybędzie powiedzmy pomiędzy 8:00 a 12:00?

#tallshipsraces2017 #tallshipsraces #szczecin #zeglarstwo
  • 36
  • Odpowiedz
@lhotse89: w Świnoujściu dobrze widać jak wpływają. A jak nie - to z północnych dzielnic Szczecina, ale nie wiem czy tam są jakieś "łatwe" miejscówki dla przyjezdnych ;P
  • Odpowiedz
@lhotse89: Lepiej chyba będzie je obserowować jak wypływają?

1. Tak, wszystkie muszą przepłynąć przez tor wodny do portu Szczecin, więc Świnoujście/Świna/Zalew Szczeciński/Odra. Milion miejsc gdzie można obserwować.
2. Raczej cały dzień. Można szukać informacji w lok. prasie np. często piszą o największych jednostkach (np. Kruzensztern zawsze miał problem, żeby wpłynąć do Szczecina ze względu na stan rzeki :-))
  • Odpowiedz
@lhotse89: Często wypływają w na żaglach... szczególnie na wyjściu z portu w Świnoujściu, sam mam masę zdjęć z poprzednich regat, ale wtedy można było wejść na falochron, a teraz nie wiem... bo jakiś gazoport tam wybudowali ;-))
  • Odpowiedz
Rozumiem że wszystkie żaglowce docierają do Szczecina przez Świnę?


@lhotse89: Tak, pamiętaj, że jest jeden myk, aby dostać się do Świnoujścia trzeba się przeprawić promem. I to jako przyjezdni musimy się przeprawić przez Karsibór, bo w samym Świnkowie tylko miejscowi. Do promu będzie pewnie spora kolejka, więc bądź wcześniej, albo o nietypowej nie turystycznej godzinie.
  • Odpowiedz
Tak, pamiętaj, że jest jeden myk, aby dostać się do Świnoujścia trzeba się przeprawić promem. I to jako przyjezdni musimy się przeprawić przez Karsibór, bo w samym Świnkowie tylko miejscowi. Do promu będzie pewnie spora kolejka, więc bądź wcześniej, albo o nietypowej nie turystycznej godzinie.


@reddin: a po cholerę tam się pchać autem? Już lepiej zostawić je gdzieś po "naszej" stronie i przejechać promem w centrum na pieszo ;P
  • Odpowiedz
@11mariom: Nie wykluczone że będę chciał autem bo zorganizuję sobie nocleg w Świnoujściu, ale pewnie przyjadę około 5-6 rano więc powinno być bez wielkiego ruchu:)
  • Odpowiedz
a po cholerę tam się pchać autem? Już lepiej zostawić je gdzieś po "naszej" stronie i przejechać promem w centrum na pieszo ;P


@11mariom: Ale musi to wiedzieć.
  • Odpowiedz
@ziobro2: nie do inoujscia tylko do nabrzeża promowego w świętej. Wjeżdżasz do świętej, mijasz po lewej sklep i jedziesz dalej aż dojedziesz do nabrzeża. Przed wojną chodził tam prom Police-Święta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz