Wpis z mikrobloga

W niedzielę to nawet na zadupiu się ludzie na raida znajdą ( ͡° ͜ʖ ͡°). 9 osób i na luzie, Articuno. Uwielbiam jak wbijasz na raida nie znając nikogo i podajesz każdemu rękę na przywitanie i każdy się zachowuje jakby mimo wszystko znał każdego. Pełna kulturka. Róbcie grupy na FB jak żadnej nie ma. Może ktoś będzie szukał to dołączy.

Zauważyłem, że ludzie nawet na lvl 30+ nie potrafią rzucać piłek. Mało kto podkręca. Przy 3% catch rate podkręcanie jest bardzo ważne. Gdy zwykły rzut ma mnożnik 1.0 to curveball ma 1.7. Ultra ball ma 2.0, great 1.5. Oznacza to tyle, że jeśli nie bierzemy pod uwagę bonusów "nice, great, excellent" to zwykła piłka podkręcona zwiększa szanse na złapanie bardziej niż great ball rzucony prosto. Przy 3% i 2% catch rate każdy bonus ma znaczenie, szczególnie, że nie możemy zmieniać piłek a premier ball zachowuje się jak zwykły pokeball.

Jak nie umiecie podkręconych to może nie jest najlepszym pomysłem od razu rzucać takie na legendarne, ale trenujcie na każdym zwykłym poku. Szczególnie tych, które są dalej od ekranu i trzeba mocniej rzucić. Warto przypominać, szczególnie, że jeszcze 2 legendarne ptaki w drodze. Żebyście nie stracili szansy na Zapdosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Articuno dziś wpadł pierwszą piłką. Jak mniej ludzi w raidzie to różnica piłek nie jest dla mnie tak widoczna, bo będąc jedynym żółtym miałem 9 piłek.

Jak nie jesteście przekonani do podkręconych to polecam:
https://thesilphroad.com/science/curveball-throw-bonus-in-pokemon-go
Stąd wykresik.

Edit. I używajcie złotych malinek, 2.5 mnożnik. Ale to chyba każdy tutaj wie.
#pokemongo
Feuforce - W niedzielę to nawet na zadupiu się ludzie na raida znajdą ( ͡° ͜ʖ ͡°). 9 ...

źródło: comment_Xrgy7kZO8YX78AcTNH0CaVoy7YvbZWBG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Feuforce:

W niedzielę to nawet na zadupiu się ludzie na raida znajdą

Za to u mnie wszystkich z miasta chyba wywiało, na trzech gymach z legendą, pod którymi byłem nie było kompletnie nikogo. Pewnie wszyscy pojechali na to twoje zadupie ;)
  • Odpowiedz
@Feuforce: Curveball to podstawa, trzeba rzucać. A jak ktoś nie umie - trzeba się nauczyć. Do tej pory nie było to aż tak potrzebne, ale z legendarnymi rajdami curveballe są wymagane.

Część ludzi mówi, że "nie umie". No ale kurna, mieli rok żeby się nauczyć. I każdy pokemon, którego się łapie (kilkadziesiąt dziennie?) to pole treningowe, żeby się nauczyć.

Nie dziwi mnie, że ktoś mówi, że złapał Lugię za 8 razem.
  • Odpowiedz
@asdf44: Albo przez ten czas połapali co chcieli i już mają wyrąbane. Ja bym nawet na tego Articuno nie jechał, ale uznałem, że pomogę, bo nie wiem jakie levele i mogą nie dać rady.
@Dryblas: Mi Articuno wpadł za piątym. Szósty uciekł i dziś siódmy wpadł za pierwszą piłką. Podkręcam zawsze + great throw metodą tego gościa co był postowany na /r/thesilphroad, że trzymasz piłkę aż będzie odpowiedni rozmiar i
  • Odpowiedz
@Dryblas: @Feuforce: Zawsze mialem problem z trafieniem great a co dopiero excellent. Wiecie co pomoglo? Rzucanie podkrecanych! Nawet jak rzucam od niechcenia w jakiegos pidzeja to wchodzi swietnie
  • Odpowiedz
@Feuforce: @Dryblas: Sorry że się wbijam w wątek, ale można jakoś sprawdzać na odległość ile osób uczestniczy w raidzie? Czy te "buźki" coś oznaczają? Zdarzyło mi się że leciałam pod gym żeby walczyć z legendą, a tam ani jednej osoby ( ͡° ʖ̯ ͡°) I przez to nic nie złapałam przez cały event...
  • Odpowiedz