Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wypuszczono nieoficjalny ROM do MECOOL M8S pro+ Nexus ROM (Android TV 7.1). Właśnie wgraliśmy go na naszego boxa i działa świetnie!
Domyślny launcher w MECOOL to porażka, a z Android TV działa niemal identycznie jak MiBox.
Netflix działa w 720p mimo zapewnień producenta, że miał działać w 4k. I tak w sklepie google próżno szukać apki Netflix bo jej nie ma dostępnej dla tego urządzenia. Za to youtube z android tv jest dużo lepszy w obsłudze.
Google Cast raz działa, a raz nie. Jest to pierwsza wersja romu na to urządzenie i dev będzie dalej rozwijał i nad nią pracował.

Nam się podoba, box kupiony za 28€ z 2GB ramu i 16GB romu to idealny stosunek ceny do jakości. Pilota można programować aby działał z telewizorem. Mamy 4 przyciski konfigurowalne na pilocie:
- power,
- vol+/vol-,
- wybór źródła.
Zaprogramowanie odbywa się poprzez skierowanie dwóch pilotów nadajnikami IR do siebie i wykonanie kombinacji klawiszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kodi też działa bardzo dobrze. W idle mamy do dyspozycji ok 900MB pamięci ram. To niezły wynik.
Niestety LibreELEC jeszcze nie działa w 100% na MECOOL. Wifi nie działa, pilot nie działa. Musimy poczekać aż ekipa mxqproject się za to weźmie.
Tak czy siak, jak ktoś szuka taniego boxa to polecamy. Oczywiście tani to on jest z kuponami czy innymi promocjami. Bez nich kosztuje ok 38-40€. Co i tak wg mnie warto. ( ͡º ͜ʖ͡º)

MECOOL na banggood

#kodi #kodiwpigulce #mecool #androidtv #tvbox #androidtvbox
kodiwpigulce_pl - Dzisiaj wypuszczono nieoficjalny ROM do MECOOL M8S pro+ Nexus ROM (...

źródło: comment_f3NikWUaBf9kEnCPxuuVZlWwbI5nrfJc.jpg

Pobierz
  • 11
@kodiwpigulce_pl: Jak będą wychodzić update'y tego ROM-a, to ich wgranie spowoduje "wyczyszczenie" systemu z poinstalowanych aplikacji?

A poza tym wgranie tego ROMa pozbawia mnie prawa odzyskania pieniędzy od Banggood, gdyby okazało się, że sprzęt ma jakieś problemy techniczne? Na razie używam go drugi dzień i problemów nie stwierdziłem, ale nigdy nic nie wiadomo, czy w kolejnych dniach coś się nie ujawni.
@eshabe: update nie usuwa aplikacji ani ustawień. Robisz update poprzez aplikacje UPDATE.

Nie wiem co do banggod ale jak nie padnie całkiem to możesz wrócić do stockowego romu.
Mnie irytowała ta nakładka domyślna i nawet zmiana launchera nie dawała nic bo domyślny i tak się włączał przy uruchomieniu pudełka.
Netflix, Spotify, YouTube w wersji Android TV ma lepsze sterowanie. No i w tym romie jest wbudowany Chromecast. Pudełko działa dokładnie tak
@kodiwpigulce_pl: Na tym ROMie można normalnie korzystać ze sklepu Play i instalować aplikacje tak samo jak na domyślnym systemie? Przepraszam jeżeli jest to banalne pytanie, ale to mój pierwszy tvbox. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można prosić jeszcze o jakąś krótką instrukcję, jak wgrać tego ROMa?