Wpis z mikrobloga

Od 11 lat pracuję na Mac-ach, moja pierwsza przygoda zaczęła się od MacBooka Pro z 2006 roku a była pierwsza Intelowska konstrukcja po odejściu od procesorów PowerPC. Od tego czasu byłem w posiadaniu 3 różnych generacji sprzętu, zmieniając je średnio co 4 lata (teraz posiadam 3. MacBooka i iMaca z 2010 roku który nadal bez problemu śmiga na najnowszym OS). Co mnie przez te kolejne lata zachwycało w sprzęcie #apple to wydajność samego laptopa i stabilność systemu. Zasadniczo nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem z nim jakiś problem, który wymagał czy to serwisowania czy też rozwiązania jakichś problemów software'owych. Maca wykorzystuje głównie do developmentu (JVM, Golang, JS) i w tej roli sprawdza się znakomicie. Jedyne czego mi teraz brakuje to wydajna platforma do Machine Learningu co spowowodowało, że pierwszy raz od nastu lat zbudowałem sobie PCta specjalnie pod ten problem - nadal jednak moim "Desktopem" będzie MacBook Pro podłączony konsolą ssh pod PCta. Przyjemności z pracy na co dzień na takim sprzęcie nie da mi żaden inny system operacyjny.

Aktualnie śmigam na Becie 10.13 na 4 letnim MacBooku Pro i wszystko działa niesamowicie szybko, bateria jest w dobrym stanie (pomimo częstych cykli rozładowywania) a dysk ma się znakomicie. Nigdy nie zrozumiem malkontentów, którzy twierdzą, że sprzęt Apple jest przereklamowany i nie warty swojej ceny.

#chwalesie #macbook #apple
p.....n - Od 11 lat pracuję na Mac-ach, moja pierwsza przygoda zaczęła się od MacBook...

źródło: comment_p9pYOOO050C93inc5qdGSBSiCmQNUXtc.jpg

Pobierz
  • 30
@BrakLoginu12: Nie ma odpowiednika z windowsem. Wiem, że to można tłumaczyć tysiąc razy, ale jak grochem o ścianę :p Nawet jakieś surface'y itd nie są tak dobrze wykonane. Jakość sprzętu, wydajność, inegracja systemu ze sprzętem czy w końcu prostota i funkcjonalność samego OSX. Zwyczajnie windows nie stanowi żadnej konkurencji, to inny target.
@AmbaZjadla @BrakLoginu12 : argument cenowy mnie nie przekonuje, za te 13 000 które wydałem dostałem laptopa który służy mi już 4 rok (co daje 3.250 za rok). Oczywiście mógłbym kupić tańszy sprzęt ale biorąc pod uwagę wsparcie w OS dla takiego mbp na kolejne 5-6 lat (i darmowe wersje systemu co roku) to nie wydaje mi się, żebym przepłacił :)
@michalsedziwoj: ano, w tym roku na WWDC ogłosili. Przy czym cena PCta wyniesienie mnie dużo mniej niż kupna nowego MBP + karty graficznej zewnętrznej (po 4 latach nie ma już sensu inwestować w tego którego mam - niskie taktowanie pamięci i stara generacja CPU).
@pop-corn: Fakt potrzebujesz coś na USB-C, ale wydaje mi się, że wsparcie dla ML ruszy z kopyta ostro teraz skoro jest core ml oraz wsparcie dla zewnętrznych grafik. Tak samo VR. Apple ostatnio trochę olewało wsparcie w kierunku grafik i nagle takie zaskoczenie :) Dlatego tegoroczne WWDC bardzo mi się podobało.
@pop-corn: mnie tez nie przekonuje :) Napisałem co napisałem, bo zazwyczaj ludzie podnosza argument że w cenie macbooka mieli by trzy inne. Ale wszystko sprowadza się do tego, że nawet w świecie nie apple kupują modele z niskiej półki i całkowicie ignoruja fakt że nie tylko apple produkuje sprzęt za kupe hajsu
Aktualnie śmigam na ... 4 letnim MacBooku Pro. Nigdy nie zrozumiem malkontentów, którzy twierdzą, że sprzęt Apple jest przereklamowany i nie warty swojej ceny.


@pop-corn: a ja na PC który też ma 4 lata i nie służy tylko do grania (głównie Adobe CC, CAD, system to win7) i w życiu bym nie wpadł pisać o tym na mirko.