Wpis z mikrobloga

@koozkie: Ok rozumiem. Skoro metoda toString łączy zmienne w jedno wyrażenie to jest możliwość żeby porównywać laptopy po samych wyrażeniach( czyli sprawdzać czy w wyrażeniu tym są te same wyrazy ?)
Tak wiem że moje pytania nie wyglądają na profesjonalne ale jestem na początku nauki.
@LeGollAs: dodaj metody getProducer() is sprawdzaj przez comp1.getProducer().equals(comp2.getProducer()) albo dodaj metodę najlepiej statyczną która to robi. Jeżeli chcesz porównać czy dwa obiekty mają ten sam stan to nadpisz metodę equals i testuj comp1.equals(comp2), w tym przypadku możesz być zainteresowany również nadpisaniemhashCode jeśli planujesz pakować je w kolekcje drzewa itp
@Lewo: Dzieki, wytłumaczyłeś mi tego czego nie rozumiałem. Pisząc wyrażenie miałem na myśli dwie zmienne typu String które są zamieniane na łańcuch znaków.
@TzK_: tak zrobiłem Tobie też wielkie dzięki
@LeGollAs: boze nie rob tak. przeczytaj dzial equals z jakiejkolwiek ksiazki o javie i tam jest wytlumaczone co i jak. w skrucie w javie nigdy nie porownukesz przez ==
2. przeciazasz metode equals. zreszta w inteliJ ma finkcje do generowania tej metody. zobacz generowanie equals i hashcode w javie
3. porownujesz przez equals
operator == wskazuje czy dwa argumenty ( formalniej to chyba zmienne lub literały )

@Lewo: argumenty, zmienne i literały to trzy różne rzeczy

gdy masz 1 + '1' wykona się 1.toString() + '1'

1 + '1' to akurat w wyniku daje 50 a nie robi żadnego toString
@Eoghan: brakowało mi precyzyjnego słowa na "argumenty" operatora.

możliwe, ze pomyliłem 1+'1' z 1+"1".
usunę tamten post by nie wprowadzać w błąd, dzięki.