Wpis z mikrobloga

Hej Murki () Postanowiłam napisać dzisiaj o moim domowym ogrodzie ponieważ wyrosła mi nowa roślinka, a mianowicie... Arbuz () Nasionka pozyskałam z arbuza kupionego w sklepie, jedząc go wpadłam na pomysł wysiania kilku nasionek w doniczce i tak oto po 11 dniach od wysiewu - dziś wykiekował :) Kolejną rośliną będzie chyba banan, chociaż jego nasionka są ekstremalnie małe i nie wiem czy z bananów sklepowych uda się coś pozyskać :) Ale jestem zadowolona, że wykiełkowało - jest to trochę pocieszenie po tych nieszczęsnych muchołówkach. Praktycznie jestem już teraz pewna na 99,9%, że winne były nasiona kupione od prywatnego "przedsiębiorcy na allegro ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli chodzi o pozostałe rośliny to nic nowego - rosną ekstra i są zdrowe :) Wszystkie, zarówno te ogrodowe jak i domowe :) Pomarańcze mają już około 3 miesiące i są duże, mają po 5 - 6 liści, są soczysto zielone :) Jeśli chodzi o ten miesiąc widzę, że nie potrzebują dużo wody. Bazylia jest duża, gęsta, milutka w dotyku i bardzo pachnąca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niezapominajka też dobrze rośnie, ale jeszcze kwiatków nie ma. Pewnie gdyby rosła na zewnątrz byłoby inaczej... Mimoza wstydliwa też jest coraz większa i bardzo dobrze reaguje na dotyk i zmianę pór dnia. Wieczorem wygląda jakby zwiędła, a w dzień jest ładnie rozłożona.


Jako główne zdjęcie pokazuję wszystkie domowe roślinki :) w komentarzach wszystko pokażę osobno w miarę :) Pomarańczy nie fotografuję osobno, bo jest ich 6 i nie ma sensu :) Na koniec pokażę Wam moje roślinki rosnące na zewnątrz, a w ramach ciekawostki pokażę roślinki mojej mamy xD
shnitzel - Hej Murki (。◕‿‿◕。) Postanowiłam napisać dzisiaj o moim domowym ogrodzie po...

źródło: comment_WK8n8ph4CqntFXpnXjhwYRFVZ1vuNx0q.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz