Wpis z mikrobloga

Think-tank Atlantic Council wykonał szczegółową analizę ostatniej nieudanej akcji spamowania Twittera tagiem #astroturfing. Akcja miała za zadanie zniechęcać protestujących (albo jak kto woli spacerowiczów XD) do udziału w kolejnych demonstracjach i oczerniać ich wmawiając, że są opłaceni przez Sorosa.
https://medium.com/dfrlab/polish-astroturfers-attack-astroturfing-743cf602200
Ustalono, które konto rozpoczęło całą akcję. Konkretnie to konto: https://twitter.com/nazimno_
Znana nam wszystkim Pani Renatka, zajadły troll pisowski. Cóż. Nie ma niespodzianki.
Polecam też rzucić okiem na inne najbardziej aktywne konta. Think-tank podkreśla, że akcję prowadziła relatywnie niewielka grupa aktywistów. Nie wypaliło jak demonstracja pod domem Schetyny.

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawkow #trolling #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mister_pink: Co mnie obchodzi przez kogo są sponsorowani? Najważniejsze są udokumentowane fakty zawarte w tej analizie. Akcję od początku do końca prowadziły trolle pisowskie.
Nikt nie analizował, kto przez kogo jest sponsorowany. Polecam następnym razem merytorycznie odnieść się do treści wpisu.
  • Odpowiedz
@OjciecPodgrzybek:

Czy ty aby wiesz o czym piszesz? Przecież napisałeś że fundacja stwierdziła ze to pisowskie trolle spamowały twittera tym astroturfingiem, ale że nie negujesz że sam astroturfing rzeczywiście miał miejsce, i że był sponsorowany przez Sorosa, tak jak i ta fundacja.
  • Odpowiedz
@mister_pink: Ja tylko zajmuję się kwestią, która grupa polityczna rozpoczęła spamowanie Twittera z wykorzystaniem trollów i automatycznych botów. Pokazuję dowody, a ty coś bredzisz o tym, że organizacja sponsorowana przez Sorosa itd. A teraz jeszcze wmawiasz mi coś, czego o czym w ogóle nie pisałem.
  • Odpowiedz
Ręce opadają, w szkole cię nie nauczyli czytania ze zrozumieniem?


@mister_pink: Pytam ponownie: jakie są merytoryczne zarzuty wobec artykułu? Czy potrafisz tylko krzyczeć, że każdy jest opłacany przez Sorosa i fakty nie mają znaczenia?
  • Odpowiedz