Wpis z mikrobloga

Ten uczuc kiedy dysk zdycha na twoich oczach i w panice i desperacji ratujesz co sie da.

Nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

jakies rady zanim dysk zdechnie kompletnie? (,)

Zgrywam w trybie awaryjnym, po kolei pliki od najwazniejszych do mniej waznych.
Jakichs super hiper waznych rzeczy tam nie mam bym musial isc do specjalisty z nim i wydac tysiace $$, to co moge samodzielnie wykonac.

Dysk ktory ratuje 3tb, wolne ma jakies 300mb.
Zrzucam na dysk usb 500gb

Wszelkie przejsciowki sata usb, inne kompy itp mam przy sobie.

#specialforces , #armaforces , ogolnie cale #madincontent mowia papa (,)

A juz ponad miesiac temu zaczalem czytac o serwerach nas, powoli wybierac zapasowe dyski do raid 1 itp. wlasnie na wypadek utraty danych, co by uniknac tej sytuacji... bylo zwlekac dluzej ty kurfa idioto @madin5 (,)

#pc #pcmasterrace #hardware #pomocy #pytaniedoeksperta #przegryw
Madin5 - Ten uczuc kiedy dysk zdycha na twoich oczach i w panice i desperacji ratujes...

źródło: comment_HQctLStjyr2MLIpSGRYNoVU03FpuhsHy.jpg

Pobierz
  • 18
@Madin5: ja straciłem ostatnio 90% swoich zdjęć, głównie z telefonu, całą muzykę, filmy, wszystkie pościągane ripy etc. #!$%@? z całą resztą, ale tyle wspomnień poszło się #!$%@?ć () a wszystko dlatego, że zachciało mi się Windowsa 10. I też w trakcie ostatnich miesięcy coraz więcej myślałem o backupach. Na szczęście najważniejsze rzeczy trzymałem skopiowane na dysk zewnętrzny.
Jak zdycha dysk a zależy nam na danych to kupuje się identyczny i do nowego wkłada się stare talerze. Padł mi w firmie kiedyś dysk (tak od wtedy robię backupy) a firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych wołały po 4k-5k za odzyskanie danych (+koszt nowego dysku...) Dane były ważne ale byłem je w stanie odtworzyć za 3k zatrudniając pracownika na miesiąc. Postanowiłem poczytać i spróbować i się udało, dysk działa do dziś i
@effzet: mi windows 10 postanowił zaorać dysk z danymi w lutym w zeszłym roku. A że po w-razie-czego backupie zapomniałem odłaczyć NASa z backupami(esata na czas zrzutu),to tego też zaorało. I dysk i NAS zaszyfrowane, toteż Malware as a Service postaonwił że skoro nie ma na nich partycji NTFS to sobie założy. Jedno dobrze że jestem troche jednak lepszy w te klocki od typowych normików i byłem w stanie sobie wszystko
@benethor: o kurde człowieniu, pomóż! Mi microsoftowe narzędzie do wypalania obrazu płyty wywaliło obie partycje z dysku 1TB, utworzyło sobie partycję 32GB i nagrało tam obraz. #!$%@?łem się z tym przez dwa tygodnie, ale niestety udało mi się odzyskać jedną partycję w 80%, a z drugiej tylko jakieś 10-20%... Moje kompetencje kończą się niestety na DMDE, które wykrywa tylko jedną partycję, a druga zapadła się pod ziemię, mimo że teoretycznie nadpisane