Wpis z mikrobloga

  • 22
Dlaczego emigranci w #uk #londyn protestuja przed ambasada ? Opuscili Polske wyjezdzajac na #emigracja , ukladaja sobie zycie w uk czekajac na ukowskie emerytury i obywatelstwo, i jeszcze ingeruja w sprawy wewnetrzne. Drodzy emigranci, nie zyjecie tu wiec sie nie mieszajcie. Tak samo uwazam, ze powinno zabrac sie ludziom, ktorzy dostali obywatelstwo UK lub sa tam powyzej 4 lata prawo do glosowania. To jakies kuriozum, zeby ponad milion polonii decydowalo o tym, co ich w 80% nie dotyczy, a swoj swiatopoglad ksztaltuja glownie z przeplywow medialnych.

Jezeli zdecydujecie sie na powrot i budowe tego kraju, jego Pkb, jego dobrobytu - zapraszam do wyborow i manifestowania swoich przekonan.

Gownoburza za 3... 2... 1

#niepopularnaopinia #neuropa #pytanie #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PeaK masz calkowita racje. Wychodzac naprzeciw Twoim postulatom zrezygnowalem z czynnego prawa wyborczego. Mimo, ze kupilem w Polsce dom i sporo ziemi ( powazny blad niestety, stoi pusty przez 50 tygodni w roku srednio ) kompletnie mnie nie obchodzi co sie tam dzieje.
Podzielam wiec Twoja opinie.
  • Odpowiedz
@PeaK: a później się kończy np. brexitem patrząc po przykładzie uk gdzie ichniejsi emigranci nie mogli głosować a teraz mogą mieć konkretny kibel. ja tam wolałbym zachować moje prawa wyborcze niezależnie od tego gdzie mieszkam.
  • Odpowiedz
@fruity nie musze. Zasada jest prosta: glosujesz aby miec ( pozorny nawet ) wplyw na sytuacje gdzie mieszkasz, zyjesz, prowadzisz biznes. A nie na miejsce, ktore masz tylko wpisane gdzies w papiery
  • Odpowiedz
@benzdriver: dopóki to co się dzieje w Polsce nie ma wpływu na moje życie to zupełnie mnie to nie interesuje, ale jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację że może mieć - i dlatego wolałbym zachować prawo do głosowania
  • Odpowiedz
@PeaK: jak skończysz podstawówkę to zrozumiesz, że świat nie jest czarno biały, a od wyjazdu z Polski do wyrzeknięcia się kraju jest długa droga i niewielu to chce zrobić. Ich pod ambasadą nie było.
  • Odpowiedz
@PeaK No ale jak prowadze biznesy w Polsce? Mam tam majatek? Chcialbym wrocic gdy prawo bedzie przyjazne przedsiebiorcom? No i druga rzecz - wyborcy w Polsce nie ksztaltuja swojej opinii glownie z przekazow medialnych? Bo mam odwrotne przekonanie.
  • Odpowiedz