Wpis z mikrobloga

@ludwigson2:
Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie,
Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
  • Odpowiedz
@ludwigson2: Tak na prawdę w 100% nie masz tego wyjaśnione, bo w tym trwa piękno LOTR. Tam nie masz wprost powiedziane, że to a to jest magią a to tym i tym.
Generalnie w pierścieniu jest część mocy Saurona dzięki czemu nie zginął. Mógł też wpływać na posiadaczy reszty pierścieni, upiorni jeźdźcy to ludzcy królowie, którzy dostali swoje pierścienie.
  • Odpowiedz
@ludwigson2: pomimo że jestem fanem LOTR i czytałem trylogię kilkanaście razy to ciężko udzielić odpowiedz z głowy... więc posłużę się Wiki:

Sauron intended it to be the most powerful of all Rings, able to rule and control those who wore the others.
  • Odpowiedz
@ludwigson2: W dużej mierze zależało to od właściciela pierścienia, jego wiedzy i siły woli by ukierunkować zgromadzoną w pierścieniu moc, tak to przynajmniej zawsze rozumiałem. Zwykłe lamusy stawały się niewidzialne widząc równocześnie rzeczy ukryte, #!$%@? Sam przeistoczył się w wykokszonego wojownika (orki myślały że to jakiś wymiatacz elfów), sam tatusiek Sauron mógł pewnie robić co mu się tylko zamarzyło.
  • Odpowiedz