Wpis z mikrobloga

@kotelnica: Ale matematyka jest tutaj prosta. Na ostatnich protestach było według statystyk mniej niż 5000 osób. Ale załóżmy, że liczba ta była 2 razy większa, czyli 10000. Ludność ultra liberalnej Warszawy wynosi 1.8 mln. Mamy wiec MAKSYMALNIE pół procenta (0,55%) ludności stolicy na ulicach.
@kotelnica: tylko tego człowieka wybrała większość, zaraz mi napiszesz ze nie to ja Ci powiem ze nie masz racji bo Ci co nie poszli na wybory było im obojętnego bedzie i Partie Jarosława Kaczyńskiego wybrała większość, pogódź sie z tym i poczekaj ze swoim sprzeciwem do następnych wyborów wtedy go sobie rozliczysz. A tak na boku to popatrz sie o ile poziomów on jest bardziej ogarnięty niż cała opozycja razem wieta
A tak na boku to popatrz sie o ile poziomów on jest bardziej ogarnięty

@bi-tek: albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo jesteś na liście wynagrodzeń pisu. wybierz sobie, bo trzecia ostatnia opcja, to totalny imbecylizm.

Weź konstytucje i poczytaj. Wypadałoby w końcu. Nie będzie żadnych kolejnych uczciwych wyborów, jeśli kaczyński zawłaszczy SN gdy już zlikwidował TK. Pomijam, że reforma prawie nie ma wpływu na codzienne kontakty obywateli z sądami, bo
@kotelnica: wiesz ze łamiesz podstawowa zasadę demokracji i rządów większości? Czas sie pogodzić ze większość wybrała PiS. A mi osobiście jak sie nie bedzie podobało to wyjadę.
@bi-tek: masz mega pogmatwana logikę. Demokracja opiera się na praworządności i nie ma w niej miejsca na łamanie prawa. A rozwalenie TK i wprowadzanie ustaw wbrew ustawie zasadniczej powinno być karane jak za zdradę kraju.

A propos zdrady - wyjeżdżaj sobie. Następny co po internetach się wymądrza, a jak się dorobi kuku to ucieka z podwiniętym ogonem. Kończę rozmowę z Tobą, bo swoimi wypowiedziami uzmysłowiłeś mi, że masz 12 lat. To
@kotelnica: a wiesz ze gdyby były ponowne wybory to i tak by je PiS wygrał ? A co zaproponowali twoj wybrańcy w zamian ? Bo podobno przecinki. I kropki ale najpierw sami zapoznać sie z tym musza. Linki do konkretnych ustaw poproszę.
@bi-tek na pisuar głosowało 30 parę procent przy frekwencji 50%.

Reszta nimi gardzi, reszta ich nienawidzi.

W dużym mieście (Warszawa) ciężko dotykać młoda i normalna osobę, która głosowała na tego raka (może wśród jakichś nieudaczników życiowych i innych narodowców kiboli).
@frogfoot: moj drogi, reszta miała w dupie co sie dzieje. Martwi mnie ze jestes młody i nie widzisz braku logiki u R. Petru czy Pana Schetyny. Trzeba było isc i przekonac zeby ludzie szli na wybory a nie teraz wylewa gorzkie żale.
@frogfoot: tak bardzo Ci przeszkadzają miesięcznice ? @rzep: a solidarność to co ? Oni porywali troche wiecej ludzi niż wy, a no i mieli jakies sensowne postulaty i argumenty i nie #!$%@? jak niektórzy na filmikach co krążą po internecie, sprawdź sobie główna. @NoMercyIncluded: ale ponoc ta ustawa jest zła i zmiana przecinka obroni demokracie i niezawisłość sadów to co to zmieni ? Argument z dupy bo jezeli wg
@bi-tek:

a solidarność to co ? Oni porywali troche wiecej ludzi niż wy,


No ile więcej? Zwróć uwagę, że mamy środek sezonu urlopowego i protesty zostały zorganizowane dosłownie z dnia na dzień - to nie jest protest, który jest organizowany przez pare miesięcy i gdzie ludzie są zwożeni z całej Polski.

a no i mieli jakies sensowne postulaty i argumenty


A, bo argument bycia przeciwko upolitycznieni sądów przez partie jest bezsensowny.
@rzep: wiem o co konkretnie chodzi i co wam sie nie podoba z reszta mi tez ze jakakolwiek partia moze trzymać na tym łapę, ale sposob w jaki to sie odbyw jest zły. Nie uważasz ze lepiej było by napisac jakaś ustawę ktora wg was była by lepsza udostępnić ja w internecie wraz z tłumaczeniem dla jakiegoś szarego obywatela. I bardzo mi sie nie podoba plucie jade i osoby ktore tam
@bi-tek: Przecież opozycja złożyła projekt ustawy o KRS już w marcu. Taką masz właśnie świadomość polityczną na temat, który się wypowiadasz.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1030034,opozycja-sejm-projekt-iustitia-krs.html

I bardzo mi sie nie podoba plucie jade i osoby ktore tam stoją tylko dlatego ze ich celem życiowym jest walka przeciwko Kaczyńskiemu a nie w celu w ktorym ram sie idzie.


W protestach ma prawo wziąć udział każdy.

I chyba przyznasz mi racje ze jak zapytasz 80% ludzi
@rzep: Cieszy mnie jedno na tą chwile, że dyskutujesz argumentami. Przeczytałem ten cały artykuł i powiem Ci że pomysł nie jest może najgorszy, na pewno oddzielałby jasno sąd od parti która trzyma władzę co prawda nie rozwinęli w jaki sposób minister by miał kontrolę... , ale jest jedne problem - sędziowie to też ludzi i można powiedzieć że nie są bezpartyjni i mają jakieś poglądy, w przypadku polityków to jest chociaż
sędziowie to też ludzi i można powiedzieć że nie są bezpartyjni i mają jakieś poglądy, w przypadku polityków to jest chociaż jasne


@bi-tek: Oczywiście, że mają swoje poglądy. Uczeni są, by być obiektywnymi, ale każdy z nas jest tylko człowiekiem. Dlatego masz możliwość odwołania się od wyroku sądu, by można wyeliminować sytuację, że masz pecha i akurat trafiłeś na stronniczego sędziego.

Po reformach PiSu odwołanie nic nie da - bo zarówno
@rzep: Veto Dudy tej wersji ustawy + dołożenie 3/5 i "Ludzi z pis" ucichnie bo sami nie wybiorą wszystkich. Jeszcze jest jedna wypowiedź jednego z Posła PO który powiedział na antenie na zywo że w sprawie bodajże Sawickiej "mieliśmy przychylnego sędziego i chyba mają takich" ale to muszę tego materiału poszukać na stronie TVP i padła ta wypowiedź jeszcze przed objęciem władzy przez pis. Bez materiału traktuj to jako ciekawostkę.

A