Wpis z mikrobloga

Gdyby David Lynch, Stanley Kubrick i Gaspar Noe mieli nakręcić razem mainstreamowy serial gościnnie wybierając czasem jakiś pomysł Wesa Andersona, to mniej-więcej tak by on wyglądał. Ma w sobie też troszkę z von Triera, ale nie w kwestii seksu, a różnych myków z kamerą. Jej praca jest przepiękna i bardzo nietypowa, składa się na nią sporo długich ujęć, coś jak w Birdman z dodatkiem dobrze przemyślanej psychodeli. Sympatyczne nawiązania do popkultury i mruganie okiem do widza na różne sposoby, nie będę spoilerować. Warto. Bardzo kojarzy mi się z #blackmirror (podobny poziom mindfucku) i #utopia - ten drugi za to jest niepowtarzalny, ale tutaj czuć estetycznego podobnego ducha. Pierwszy odcinek zostawia niedosyt, drugi uzależnia.

Sezon 1 dostępny jest po angielsku na #kodi we wtyczce #exodus - napisy można dociągnąć kolejną wtyczką.

Polecam motzno. I daję na rozbudzenie apetytu oficjalny trailer.

#legion #serial #kino #seriale #marvel
m.....i - Gdyby David Lynch, Stanley Kubrick i Gaspar Noe mieli nakręcić razem mainst...
  • 13
  • Odpowiedz
@mallavi: Jeden z najlepszych seriali jaki przyszło mi oglądać. Jeden wielki mindfuck, cudowne ujęcia, fajne efekty i motywy. Coś cudownego dla oka. Dodatkowo gra Aubrey to mistrzostwo samo w sobie.
  • Odpowiedz
@mallavi: Fantastyczny serial, z absolutnie rewelacyjnym aktorstwem. To co robił Dan Stevens albo Aubrey Plaza to była jakaś magia. Pozostali aktorzy też nie odstawali poziomem. Plus muzyka i maksymalnie tripowe sceny <3
  • Odpowiedz
@mallavi: Pierwszy, niemal w całości teledyskowy odcinek to było absolutne arcydzieło. Jeżeli chcesz rewelacyjny serial to polecam Fargo od tego samego showrunnera, trzy sezony czarnej-komedii kryminalnej (każda opowieść w innych czasach i z innymi bohaterami).
  • Odpowiedz
@mallavi: Może nie serial, ale ostatnio oglądałem bardzo fajny psychodeliczny/na pograniczu psychozy - Urodzeni mordercy. Też super ujęcia, muzyka i temat więc polecam :)
  • Odpowiedz
@jaqqu7: o właśnie tego słowa mi brakowało, teledyskowy. Świetnie to określiłeś. I, wiesz, tyle razy polecano mi Fargo, ale nigdy w kontekście tych seriali; teraz czuję się ostatecznie przekonana. Dziękuję, mirasku! :D
  • Odpowiedz