Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie Mirki i Mirabelki,
Narasta we mnie coraz silniej problem wypalenia zawodowego w IT. Ogólnie to będę dopiero zaczynać II rok na informatyce, ale już pracuje w zawodzie młodszego programisty. Niestety ciągła praca przed kompem jak i brak większej smykałki do tego zniechęca mnie, Chciałbym Was zapytać jak wygląda sprawa z automatyką,studiowaniem AiR. Czy wartość iść w tym kierunku czy jednak lepsze będzie IT z poza programowania. Jestem zmotywowany do nauki na nowo schematów elektrycznych,programowanie nisko poziomowe też mi odpowiada(ale orłem w programowaniu nie jestem). W ostateczności, czy również mógłby ktoś polecić jakieś materiały, książki z przygotowania do zawodu automatyka?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania Jeśli masz zaczynać od początku, to lepiej daj sobie spokój ze studiami i tylko pracuj. Myślę, że najlepiej będzie wziąć dziekankę, odpocząć od studiów i się zastanowić czy dokończyć czy rzucić. Ale po 2 latach od nowa to niesamowita strata czasu.
air: Studiuję AiR, a pracuje jako typowy programista aplikacji biznesowych. Mówię to jako dobry student automatyki dobrej uczelni - nie widzę w tym siebie. Rozczarowałem się tymi schematami elektrycznymi, programowaniem niskopoziomowym, teorią automatyki. Wszystko fajnie, tylko, że uczelnia nie przygotuje Cię do zawodu automatyka. Tu pokaże coś tam tu pokaże, nic konkretnego. Rozwijać się trzeba samemu. Dla mnie nie ma sensu, żebyś zmieniał kierunku.

Co do literatury, wejdź na karty przedmiotów