Wpis z mikrobloga

@Moty: Mógł mieć nawet wsparcie reptilian, dlaczego to miałoby go dyskredytować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za wyzwolenie kraju spod rządów komunistycznych szanuję.

@stekelenburg5: Sądzisz, że posadziliby mnie nawet przed tobą? Skąd taki zaszczyt?
  • Odpowiedz
@Papinian: Centrolewicowe rządy Allende nazywasz komunistycznymi? Ale nacjonalizacja przedsiębiorstw, kryzys gospodarczy, pogłębienie nierówności, łamanie praw człowieka, morderstwa tysiąca opozycjonistów, malwersacje, łamanie konstytucji i oczywiście pucz Pinocheta jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wsparcie CIA go nie dyskredytuje, cała reszta tego co wymieniłem owszem. Nie można przeziębienia leczyć chemią.
  • Odpowiedz
@Moty:

Centrolewicowe rządy Allende nazywasz komunistycznymi?


Rządy laureata Leninowskiej Nagrody Pokoju (ZSRR mu taką przyznał) nazywam komunistycznymi.

kryzys gospodarczy


https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_of_Chile

łamanie praw człowieka, morderstwa tysiąca opozycjonistów, malwersacje


Z pewnością dochodziło do nadużyć ze strony żołnierzy, jak w trakcie każdej wojny domowej. Czy Pinochet jest za nie wszystkie odpowiedzialny? Nie sądzę, nie ma na to sensownych dowodów. Powstało na ten temat morze literatury (przeważnie hiszpańskojęzycznej) która opiera się na anegdotkach opowiadanych przez
  • Odpowiedz
@Papinian: 1200 trupów w pierwszym roku dyktatury nazywasz nadużyciami? Ktoś rozkazy wydawał no i trupy głosu nie mają. Po drodze tego cudu był kryzys w 1982r. Dyktatura Pinocheta była rownie zła co "rządy" Allende i myślę że błędem jest wybielanie jego postaci.
  • Odpowiedz
@Moty:

1200 trupów w pierwszym roku dyktatury nazywasz nadużyciami?


Cóż, w trakcie czterodniowego puczu majowego zabito 379 osób, co nie powstrzymuje milionów Polaków przed czczeniem Piłsudkiego.
  • Odpowiedz
@Moty za rządów pinocheta nie było głodu, gdzie za allende zaliczono marsz pustych garnków, kraj #!$%@?ł gospodarczo, nie pozwolono na zdominowanie kraju przez kartele narkotykowe, a większość ludzi którzy zginęli to były bojówki MIRu. Z resztą, Allende wbrew woli parlamentu nie chciał oddać władzy. A Pinochet po ustabilizowaniu kraju sam zrezygnował.
  • Odpowiedz