Wpis z mikrobloga

chciałem iść na informatykę na pg, ale dostałem się tylko na EiT na pg oraz na informatykę na ug

lepiej wybrać uniwersytet, czy może tą politechnikę a po pierwszym semestrze się przepisać? ciężko jest z tym przepisaniem?
i studiuje ktoś z Was infę na ug i ma jakieś porównanie do poziomu politechniki?

#studbaza #pg #ug #informatyka
  • 19
  • Odpowiedz
@Vengard: W tym roku na PG progi niesamowicie wysokie. Zapraszam na EiT, wtedy będziemy studiować razem, na całym wydziale jest taki sam poziom, jeśli zdasz dobrze semestr i Ci zależy to przeniesiesz się na infe. Od razu mówię, że to nie takie proste. Nie jest lekko, znajomi na infie na UG sobie lepiej radzą, wybór należy do Ciebie tbh.
  • Odpowiedz
@patevo: 1/3 kierunku, ale w tym roku pewnie mniej ze względu na to, ze prog zwiększył się drastycznie i są tam mądrzejsi ludzie. Nie mówiąc o obcince 50 miejsc. Odpadną raczej Ci co sobie nie zdają sprawy, ze to studia dla pasjonatów i nie chcą klepać kodu do konca życia albo zajmować się projektami w sektorze IT.
  • Odpowiedz
@patevo: Wiem od znajomego, który jest na drugim roku. Sam dopiero będę zaczynał przygodę z ETI na EiT i chyba nawet nie planuje się przepisywać. Nie trzeba kończyć informatyki tylko po to, żeby być dobrym programista. Większości uczelnia nas nie nauczy.
  • Odpowiedz
@Semises: Ja również dopiero będę zaczynał na tym samym kierunku co ty. Ale wolałbym studiować na infie bo tam są lepsze specjalizacje, no i nie ma fizyki!!
  • Odpowiedz
@patevo: Ale warto trochę wiedzieć nawet jako programista czy informatyk :P. Poziom fizyki jest banalny, ja się dostałem rozszerzeniem z infy ale z fizyki miałem ten sam wynik i widziałem jak wyglada ta fizyka i naprawdę nie bedzie ciężko. Dużo osob nawet nie chodzi na te zajęcia. A co specjalizacji fakt - Infa ma o wiele ciekawsze i tez mam z tym problem no ale zobaczymy. Wiele osob chce sie przenosić,
  • Odpowiedz
@patevo : Ja też nie dostałem się na infę, chociaż dostałbym się gdybym miał o ćwierć punktu więcej z fizyki ( ͡° ʖ̯ ͡°)(wiem, punkty muszą być całkowite)
Myślę, że raczej zawalczę o to by zmienić kierunek, ale nawet nie dla samego papierka. Po prostu program studiów na tym kierunku jest imo dużo ciekawszy( np. jest przedmiot o sieciach neuronowych, co jest obecnie jednym z moich głównych zainteresowań
  • Odpowiedz
@Emerkaes: Dlatego mamy wszyscy dosyc kiepskie szanse przeniesieni się na Informatykę, bo podejrzewam, ze koło połowy kierunku chciało iść na informatykę, a EiT dało jako backup nie spodziewając się tak wysokich progów. Także pewnie Ci najlepsi maja szanse się przenieść skoro to tylko 4 osoby. Co nie zmienia faktu, ze EiT to dalej świetny kierunek, tylko paradoksalnie cięższy.
  • Odpowiedz
Ja to słyszałem od studentów informatyki co po roku zaczęli od nowa studia, po roku EiT.
No, ale to zawsze zależy dla kogo. Widzimy się na kierunku panowie, ja jestem z Gdyni, celowałem tylko w to ETI na PG i będę miał dziennie godzinke dojeżdżania.
  • Odpowiedz