Wpis z mikrobloga

#piwo #zywiec

Czy tylko mnie się wydaje, czy żywiec ostatnio strasznie się zepsuł? Jako piwo do meczu czy piwo do obiadu był całkiem znośny, ale to, co teraz mam w butelce to jest jakiś dramat. Dwie butelki, data przydatności do grudnia 2017, a jakby kwaśne, jakby stare. No niemiło, bo ostatnie piwo w lodówce i trzeba iść po inne. Tego się pić nie da ;f
  • 14
@jurny_juhas: Na piwolucja.pl był kiedyś tekst, o tym jak browary szykują się na zwiększone zapotrzebowanie na piwo. W dużym skrócie skracają fermentację, więc piwo jest gorszej jakości.
@bylosobiebordo bzdura, psateryzowany / mikrofiltrowany jasny lager zniesie naprawdę wiele i idę o zakład, że większości "piwoszy"zdarzyło się wychylić flaszkę czy puszkę ich ulubionego hehe piwka po takiej przygodzie nawet nie mając tego świadomości. Co innego gdyby było to np. piwo refermentowane w butelce czy zawierające jakikolwiek żywe pozostałości po procesie produkcji.
@lansvans: Ty śmieszkujesz a tak powinno być, zobacz sobie odcinek u Kopyra jak otwiera bodaj trzydziestoletniego żywieckiego portera. Ja akurat z Miasta pochodzę i wiem jaką opinie miał browar dawniej a jak postrzegany jest teraz.