Wpis z mikrobloga

Wszyscy kierowcy którzy nie umieją używać świateł drogowych w nocy powinni dożywotnio stracić prawko. Jak to możliwe, że większość kierowców nieumiejętnie używa długich świateł?
Widzisz #!$%@? tulipan ze świateł za górką? To wyłącz te #!$%@? długie!
Jesteś na łuku i widzisz, że jedzie z naprzeciwka inny pojazd? Wyłącz te #!$%@? światła!~
Czy to aż tak trudne? Rzadko mnie coś aż tak denerwuje, w dodatku jest to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jak jest się oślepionym na drodze której się jeszcze nie zna.
#zalesie #samochody #polskiedrogi #wpolscejakwlesie
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@dzetson A jeszcze bardziej mnie wkurza jak jakiś tępy kierowca nie wyłącza długich i mijając mnie ścina zakręt. Nie dość, że jest się wtedy oślepionym to jeszcze 3 cm od wylądowania w rowie na ciemnym poboczu jezdni.
  • Odpowiedz
@dzetson: Gdzie ty jeździsz? W sensie jaki rejon Polski? Przyznam, że żadko się mi zdarza, żeby ktoś mi świecił długimi. Fakt, że używam patentu wspomnianego przez @kinollos i to działa w znaczącej większości przypadków.
Problemem są raczej źle ustawione światła, ale to już zupełnie inna bajka.
  • Odpowiedz
@dzetson: Pamiętam jak kiedyś gość mnie wkurzył... ja kulturalnie zgasiłem swoje i liczę że on to odwzajemni. No ale nie bo po co na jedno auto od razu gałkę od świateł ruszać i mnie oślepia. To ja mu wnet długimi po oczach... i wnet się okazuje że jednak jechał na światłach mijania i jak on mi dał po oczach to chyba wzrok straciłem.
  • Odpowiedz
@dzetson: to współczuję szczęścia do takich typów, bo w dwóch ostatnich województwach trochę jeździłem/jeżdże i nie udczułem, że jest taki problem. Może kwestia godzin.
  • Odpowiedz
@dzetson: jakby podpiąć pod Twój post wszystkich kierowców którzy nie umieją w ogóle używać świateł czyli LEDy w deszczu, LEDy w nocy, przeciwmgłowe w dobrą widoczność, przeciwmgłowe z wyłączonymi mijania (debilizm totalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to wyjdzie że 20 % użytkowników dróg to debile którzy prawo jazdy dostali w ramach programu wspierania osób upośledzonych
  • Odpowiedz
@dzetson: Ty mówisz o światłach drogowych a ja podpinam pod Twój post stwierdzenie że 20 % kierowców nie umie sie w ogóle obsługiwać światłami ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie tylko długimi.
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie uruchamiają suvy i inne wyższe auta suvopodobne "BO WYŻSZE AUTO TO ŚWIECI CI PO GAŁACH, NA ZIEMI PRAWIE SIEDZISZ"- ta, ale busiarze i kierowcy ciężarówek jakoś mają tak ustawione światła, że nie wypala Ci nerwów wzrokowych.
  • Odpowiedz
Znam przynajmniej jednego kolesia, który ze "szwagrem" w garażu specjalnie modyfikują sobie poziom świateł mijania, żeby mieć lepsza hehe widoczność...
  • Odpowiedz