Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie na otwarciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#graktorejnieznasz <--- raz na kilka dni będę starał się pisać o grach które może nie są jakieś idealne, ale robią coś nowego, coś ciekawego albo coś co złapało moją uwagę. Zapraszam do obserwowania.
~~
**Gra na dziś: From Next Door
Autor: SpaceZeta
Cena: Darmowa
Gdzie: www.spacezeta.itch.io/from-next-door
Dodatkowe info: Wymagana znajomość angielskiego
Horror trwający okolice 50 minut, praktycznie cała akcja rozgrywa się w małym mieszkaniu do którego wprowadza się młoda dziewczyna. Zwraca ona uwagę na dom znajdujący się obok, opuszczony budynek z tylko jednym oknem.
Styl opowiadanej historii był bardzo podobny do tego co w swoich komiksach robi Junji ito. Zagadka fabularna jest ciekawa i idzie do przodu w idealnym tempie.
Gra podobała mi się bo jest tym czego oczekuje od grywalnego horroru** - ciekawa intryga w większości pozbawiona tanich jumpscareów.
Do gustu przypadła mi też estetyka. Zielono-czarna paleta kolorów inspirowana gameboyem, ale jest to bardziej wybór niż ograniczenie. Rysunki są ładne, pojawiają się też czasem bardzo ładnie wykonane animacje. Czułem się jakbym grał w zapomnianą adaptację Uzumaki.
Nie jest to wyjątkowo dobra gra, szczególnie gameplayowo, ale bardzo dobry przykład tego jak prowadzić w grach storytelling z dreszczykiem. Polecam sprawdzić.
No i zapraszam do obserwowania tagu #graktorejnieznasz po więcej ukrytego złota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

fafikozoom - Witam serdecznie na otwarciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#graktorejnieznasz <--- raz na...

źródło: comment_liO0w4qjVVADg3710OAa4F5TzpUQhR0I.jpg

Pobierz
  • 6