Wpis z mikrobloga

@kwasnydeszcz: Tor saneczkowy może być ale szału nie - jak na jakimkolwiek byłaś to ten nie zrobi żadnego wrażenia. Tak jak pisze @coll - warto na cmentarz żydowski, najlepiej z przewodnikiem (albo z książką przewodnikiem) - robi mega klimatyczne wrażenie + za jednym zamachem Radegast. Piotrkowska 3 czyli pasaż róży jak nie byłaś to też, ale raczej tam dużo czasu się nie spędzi :P
Byłaś w Dętce na Placu Wolności, muzeum
Novigrad - @kwasnydeszcz: Tor saneczkowy może być ale szału nie - jak na jakimkolwiek...

źródło: comment_2Y8ax1IrZDLlzmgVTCzOVoOTnQCfyhUu.jpg

Pobierz
@eRlak: raczej po prostu spacer, więc to taka mini alternatywa jeśli piotrkowska się znudziła i interesuje Cie architektura. Na pewno Gdańska/Zielona na gdańskiej jest Pałac Rudolfa Kellera który jest zaniedbany, ale bardzo ładny i należy do Max Ryana
Byłaś w Dętce na Placu Wolności, muzeum kanału?


@Novigrad: nie byłam. da się tam wejść tak po prostu? nie trzeba mieć rezerwacji?

Ew. jeszcze z takich mniej dostępnych i oczywistych jest Akademia Muzyczna w wyremontowanym pałacu Karola Poznańskiego


@Novigrad: ooo sprawdzę
@kwasnydeszcz: możesz jeszcze wybrać się na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej zobaczyć okazałą kaplicę Karola Scheiblera, kaplicę Heinzlów, grób Pogonowskiego z piękną rzeźbą husarza. Naprawdę wiele ciekawych i okazałych nagrobków można tam znaleźć, bardzo polecam spacer któregoś dnia. Może niekoniecznie dzisiaj ci się uda, bo widzę że wyżej ułożyli ci już cały harmonogram :D W razie chęci na taki spacer wołaj.
@kwasnydeszcz: Nie próbuj w sobotę, to jedyny dzień kiedy jest zamknięty :-) Jak będziesz planować to daj znać, mam przewodnik po cmentarzu, mogę pożyczyć, wyjaśnia wiele spraw i w zasadzie zmienia spacer w przygodę bo zwyczaje i kultura żydowska są nam obce a przez to dziwne i egzotyczne (np. cały wstęp o zwyczajach pogrzebowych albo symbolice macew)