Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z tagu #zegarki #zegarkiboners #watchboners

Prośba do was opinie.
Przygotowuje się do zakupu nowego zegarka,

Musi mieć:
- Kolor złoto / rose gold
- Rzymskie cyfry
- Elegancką i estetyczną tarcze

Fajnie jakby miał/był:
- Moonphase
- Automatyczny

Cel:
- do noszenia codzienne do koszuli/marynarki
- noszony tylko z skórzanym paskiem

Budżet tak do 10-12 k PLN oczywiści większy wydatek musi być uzasadniony jakością.

W komentarzach moje 3 opcje które wyszukałem, spory rozstrzał cenowy i jakościowy.

Dajcie znać co myślicie plusami/komentarzami i czy znacie inny, na który warto rzucić okiem i spełnia moje kryteria.

Z góry dzięki!
  • 17
@Xante jezeli to nie bait to prosze odpowiedz mi dlaczego ludzie kupuja sobie tak drogie zegarki? Mam sporo hajsu i dwa dobre drozsze szwajcarskie zegarki. Ale 10k za zegarek to dla mnie przesada, oznaka snobizmu lub kosmicznych zarobkow. Zeby kupic sobie taki zegarek musialbym srac hajsem i miec zarobki na poziomie 40-50 tysi ( to moje podejscie). Rozwiniesz jak to wyglada z Twojej strony?
@Sloneczko: A dlaczego ludzie kupują drogie samochody skoro używany Golf też pojedzie, byle miał klimę? Albo budują domy skoro można mieszkać w mieszkaniu spółdzielczym? Oczywiście trochę przesadzam i uogólniam ale w pewnym sensie o to też chodzi. Dla mnie osobiście zakup dobrego zegarka mechanicznego to pewien rodzaju szacunek dla pracy zegarmistrzów, ich wiedzy i umiejętności. No i jedyny rodzaj biżuterii męskiej jaką uznaję. Inna sprawa że takie zegarki bardzo często są
@Sloneczko:
Cześć,
To nie bajt i nie pokazówka.
Nie pisałem o tym, żeby nie zanudzać, powodem jest tradycja rodzinna.
Kiedy w rodzinnie pojawia się syn ojciec kupuje sobie dobry zegarek, który podaruje mu, kiedyś w prezencie. Tak już od 4 pokoleń. Aby zegarek wytrzymał te kilkanaście lat to lepiej, aby był dobry i ponadczasowy.

Ps.
Zarabiam aktualnie więcej niż wymienione opcje wiec dla mnie to nie jest ogromny wydatek. Nie mowie
@sloneczko Zegarek to bizuteria. Po prostu niektorzy lubia ładne przedmioty, to co za nimi sie kryje, historia, kunszt wynokania, niepowtarzalnosc, przyjemnosc obcowania z nimi itd.

Co do budzetow. Czlowiek w sile wielku 30-50, po prostu zarabia na tyle duzo ze stać go na wiecej niz mu potrzeba do przezycia. Na wychowanie dzieci, pomoc rodzicom i na zbytki. To normalne i zdrowe. Jak patrze np na samochody ktorymi jezdzilem, to w porownaniu do
@Xante: Odpuść sobie te zegarki, które pokazałeś, w razie potrzeby nie odsprzedasz ich w dobrej cenie, a złota jest tyle co kot napłakał. Montblanc to dużo lepsza propozycja, myślę że coś znajdziesz w Zenithach i Girard Perregaux w tej cenie, ale na Chrono24 a nie w sklepie
@kolakkk: zapewne chodzi mu wyłącznie o zegarki nowe, a nie używane. Nie każdego interesuje zakup zegarka używanego, czy długie wybieranie spośród dostępnych ofert. Nic nie wspominał również o wartości inwestycyjnej bądź cenie przy odsprzedaży. W swoim wpisie zaznaczył również, iż chodzi mu o kolor złoty, także z pewnością jest świadomy, iż w tej cenie nie dostanie zegarka złotego.

@Sloneczko: co to za "dobre szwajcarskie zegarki", skoro kwota 10000 złotych za
@Sloneczko: co masz na myśli pisząc "dobry szwajcarski zegarek" skoro kosztował poniżej 10k ? ;) Wcale nie trzeba dużo zarabiać, żeby nosić taki zegarek, to kwestia swoich priorytetów. Jak masz generalnie na wszystko co Ci potrzebne, a kasa na koncie leży, to czemu ma nie leżeć na nadgarstku?

@fruity: Montblanc to inna półka cenowa (jeśli ma być nowy).

@Xante: z tych co pokazałeś to zdecydowanie Frederique Constant.