Wpis z mikrobloga

Dostałem dzisiaj paczuszkę z nowymi MotoSafe, pierwsze wrażenia? Ogólnie nowe są wygodniejsze, zrobione z bardziej miękkiego sylikonu, fajnie też, że filtry są miękkie, chociaż to też okaże się czy przy dłuższym użytkowaniu się nie zaczną wyłamywać i nie zostanie nam sama sylikonowa wkładka z dziurą :D. Na razie co mogłem przetestować, bo oczywiście dla odmiany zaczęło u mnie padać, a i Fazer nie czuje się najlepiej, zrobiłem takie domowe testy. Ogólnie nowe wydają się być bardziej..."naturalne" jeżeli chodzi o siłę tłumienia w danych zakresach, ale jeżeli ktoś nie ma słuchu absolutnego, to różnice wydają mi się być na prawdę niewielkie. Ogólnie w tej kwestii będę mógł się wypowiedzieć dopiero po zrobieniu jakiejś dłuższej trasy w każdej z par.


#motocykle
  • 8
  • Odpowiedz
@przepiorka: bo w sumie to warto zadbać o swój słuch, wnuki na starość będą na pewno wdzięczne xD. A jak już dbać, to jakoś sensownie. Tam kilka dni temu pisałem, że jeżeli ktoś jeździ przede wszystkim krótkie trasy w koło komina, to w zupełności egzamin zdadzą takie 3M Clear EAR za 15zł :). Ja do pracy jeżdżę w 3M, trasy robię już w MotoSafe, ale to głównie ze względu na
  • Odpowiedz
@Glenroy za twoją namową kupiłem te 3m, używam nawet w pracy. Zdają egzamin tak do 120 km/h. Trochę dziwnie uczucie w gardle po długim użytkowaniu, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Jak za 15 zł to mocno polecam. Jazda stała się o wiele przyjemniejsza.
  • Odpowiedz
@noriad: Jasne, taki jest plan :) Najbliższy tydzień zapowiada się nieźle, mam nadzieję, że do weekendu ogarniemy gaźniki to pyknę sobie jakąś trasę z 500km, żeby wyrobić sobie wstępnie jakąś opinię :).
  • Odpowiedz