Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie czy wszyscy co uciekają do fiata zamieniając btc na pln, eur, czy usd odprowadzają od tego podatki, bo na pewno zdają sobie sprawę, że taka wymiana (jeśli z zyskiem) generuje obowiązek odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych (tak jak na giełdzie)
#kryptowaluty #bitcoin
  • 24
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: Nie o to akurat chodzi :P To jak kto się rozlicza to inna para kaloszy. Ja mówię o tych co "uciekli do fiata" i myślą, że po 1 sierpnia sytuacja się uspokoi a taka ucieczka będzie dla nich neutralna finansowo.
  • Odpowiedz
@echelon_: no kupiłeś bitcoina za 6k pln sprzedałeś po 8 bo jesteś sprytnym inwestorem i "uciekłeś do fiata" generuje to obowiązek podatkowy zapłaty 19% od 2000 zysku. No bo chyba nie uciekasz ze stratą, chociaż nic mnie już nie zdziwi.
  • Odpowiedz
@Loginsrogim: Mylisz się. Obowiązek podatkowy występuje w momencie zamiany btc na pln, nie ważne w którym miejscu. A same giełdy #!$%@?ą swoich użytkowników :) Nie wierzysz to popytaj przejrzyj archiwum tagu albo forum.bitcoin.pl
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: Doinformuj się, bo to tak nie działa. Złoto lokacyjne nie jest objęte przepisem o którym myślisz, więc jeśli nie jesteś jubilerem albo producentem produktów opartych na złocie, to podatek jak najbardziej Cię obowiązuje.
  • Odpowiedz
@fruwajacy_dronik: powiem ci tak to na uj czekasz pół roku? dane danych nie ma na paragonie to 1, 2 co to niby za gówniane rozwiązanie skoro nie masz zamiaru wpłacać na konto bankowe. Powiem tak o kant dupy takie rozwiązanie idź na wymianę f2f a nie w jakieś gówno się bawić gdzie jest ryzyko spadku ceny złota i 3-5% prowizji. btw to już wole zapłacić podatek niż się tak pier
  • Odpowiedz