Wpis z mikrobloga

#motocykle

Jakiś dobry serwis polecicie w Warszawie? Mam do wymiany łożysko główki ramy i chciałbym zrobić regulację płytek. Mój mechanik, który robił mi do tej pory chyba uczy się na motocyklach, mimo, że wydaje się kompetentny. Chciałbym spróbować jakiegoś dobrego serwisu, który nie puści mnie z torbami. Uważam, że 400-500 zł za taką usługę (przy moich częściach) to powinien być świat i ludzie.

  • 15
@wtchr: dobrze zrobili. Nie mam żadnych problemów z motocyklem. W sumie wtedy zrobiłem combo (kazałem zrobić to co Suzuki podaje w harmonogramie przy 24k) - regulacja luzów zaworowych, wymiana świec, synchro przepustnic, czyszcenie airboxa, nowy olej. Za wszystko dałem chyba 850 zeta, razem z "przeglądem", który musiałem robić z okazji "gwarancji".
@Kick_Ass: Odezwałem się do Serwisu Japończyków i bardzo fajnie i szybko mi odpisali :)

Pierwsza cena to robocizna, a druga to części.

1) Wymiana łożyska główki ramy - 150 129-174
2) Wymiana napędu (łańcuch i obydwie zębatki) - 150 429-733
3) Regulacja zaworów z wymianą płytek - 250 6,89-18.20
4) Regulacja zaworów bez wymiany płytek - 150
5) Wymiana oleju i filtra oleju - 40 132 olej 40 filtr

Jak widać,
@wtchr: oddałem tam moto raz (rozumiem, że chodzi o tych na Jagiellońskiej) i bardzo źle wspominam ich obsługę oraz realizację pracy. Generalnie nie polecam, choć sam tam z polecenia trafiłem.
@wtchr: ale jaka tu filozofia...? Oddajesz, sprawdzasz jak robią, i pasuje Ci, to wrócisz do nich. U mnie zyebali robotę (zrobili dokładnie tak jak nie chciałem i i tak trzeba było poprawiać), zyebali terminy i lekko poszarżowali z ceną. No to powiedziałem nara, bo tego kwiatu wiele na tym świecie ;) PS żeby nie było - chwalili się, że znają się na NX-ach, bo często je robią (pod customy, wdzięczna baza
@wtchr: obecnie po znajomych, bo mam przyjaciela, który zna się na mechanice, ma warsztat więc u niego, u drugiego zioma który ma takie same moto i też z sukcesami w nim dłubie - i nie narzekam ;) A z serwisów gdzie ludzie z pierwszej ręki mi polecali to MotoSzrama co @Kick_Ass poleca oraz AIM Motocykle na Instalatorów. Jak masz Yamahę to bracia Kędzierscy ale to w Markach. Jest jeszcze Szparag (ale