Wpis z mikrobloga

Florent Malouda wrócił do wielkiej piłki!
W drugim wtorkowym meczu Copa Oro Honduras zremisował bezbramkowo z Gujaną Francuską.
Od zeszłego wieczoru aż huczy w piłkarskich mediach. Wicemistrz świata z Francją z 2006 roku oraz genialny skrzydłowy, Florent Malouda, wyprowadził Gujanę Francuską jako kapitan i rozegrał całe spotkanie (był to jego trzeci mecz dla Gujany, pierwszy na Gold Cup). Niestety nic nie może być tak piękne i pierwsze historyczne punkty dla Gujany Francuskiej mogą zostać odebrane. Nieprecyzyjny regulamin przyczynił się do tego, że wynik spotkania zostanie rozpatrzony przy zielonym stoliku. Problemem oczywiście jest obecność Maloudy, który z jednej strony nie może reprezentować drugiego państwa w seniorskiej piłce, ale jednocześnie Gujana Francuska nie należy do FIFA. Jeśli było to niezgodne z przepisami to wynik spotkania zostanie zmieniony na walkower co automatycznie da awans reprezentacji Hondurasu.

Honduras - Gujana Francuska
0-0

#promujemyconcacaf #goldcup #pilkanozna

Zawodnik spotkania: Luis López (Real C.D. España, HON)
Pobierz MSKappa - Florent Malouda wrócił do wielkiej piłki!
 W drugim wtorkowym meczu Copa O...
źródło: comment_dCLCZoemraj4DrI02btOuicmA1mJesqz.jpg
  • 5
@MSKappa: Według mnie powinni dostać walkowera bo skoro biorą udział w turnieju podlegającym pod FIFA to muszą stosować się do ich zasad. Przynależność związkowa nie ma znaczenia. W przeciwnym razie równie dobrze mogliby sobie sprowadzić Messiego i Ronaldo na czas turnieju.
@No25 Messi i Ronaldo to akurat z kapelusza. Swoją drogą ciekawi mnie czy gdyby Gujana Francuska weszła do FIFA (co się nie stanie) to czy Malouda wtedy mógłby już legalnie grać (na zasadzie tak jak piłkarze Kosowa)
Swoją drogą ciekawi mnie czy gdyby Gujana Francuska weszła do FIFA (co się nie stanie) to czy Malouda wtedy mógłby już legalnie grać (na zasadzie tak jak piłkarze Kosowa)


@MSKappa: A to nie dotyczy tylko nowo powstałych państw, a nie nowych członków organizacji?