Wpis z mikrobloga

Ale sie porobiło. Wczoraj wprowadziło sie do mieszkania 4 Ukraińców do 2 pokoi jednoosobowych. Dodam że mieszkanie ma jedną łazienke, a w mieszkaniu jest 5 pokoi, więc w tym momencie mieszka w nim 7 osób na 60 metrach kwadratowych. Tu mam pytanie czy w związku z takim obrotem spraw, bez żadnej informacji od właściciela, mogę wypowiedzieć umowę? Umowa standardowa do 31 sierpnia, nie ukrywam byłoby mi to na rękę rozwiązać ją przed sierpniem i nie płacić za ten mięsiąc. Właściciel zachował sie bardzo nie w porządku, ale do Ukraińców nic nie mam, bardzo spoko ludzie, na przywitanie zrobiliśmy wczoraj litra ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu mam już inne mieszkanie na oku i nie chcę płacić za dwa jednocześnie przez ten miesiąc.
#pytanie #wynajem #poznan
  • 19
@sorhu: Nie no do pokoju nikt mi sie nie #!$%@?ł, ale czuję że może być im ciasno w pokoikach po 10m gdzie ja mam 13m i myślę że mogą planować wrogie przejęcie xD w umowie nic nie ma co do ilości osób w pozostałych pokojach ani o tym ile może korzystać z części wspólnych. Po prostu zapytałem czy to zgodne z przepisami, bo właśnie raczej w umowie nic nie znajdę.
wynająłem sam pokój z umowa na czas określony do 31 sierpnia bez możliwości wypowiedzenia chyba ze znajdę kogoś na swoje miejsce.


@ciekawosc7: Skoro umowa na czas określony, to wcześniej możesz ja rozwiązać tylko w sytuacjach przewidzianych w tej umowie. Czyli za samo dokoptowanie ukraińców do mieszkania - nie. Zostaje Ci tylko porozumienie stron.