Wpis z mikrobloga

Jest główna droga na górze i zjazd w dół przedzielony wysepką. Na głównej drodze są narysowane linie, na tej dolnej nie, te czerwone są tylko na rysunki, w rzeczywistości nie.
Generalnie na dole jest normalna droga, ale rozbija się na dwa bardzo szerokie pasy (jeden szerszy niż główna droga) i niektórzy ludzie traktują je sobie jako dwie oddzielne drogi z miejscem na ruch w obu kierunkach.
Jak to jest według przepisów jeśli chodzi o takie coś? W końcu jest wiele dróg, które nie mają linii, a mają ruch w obu kierunkach. Wysepka raczej nie decyduje o tym, że na takim malutkim odcinku są dwie osobne drogi.

#prawojazdy #ruchdrogowy
bismarck12 - Jest główna droga na górze i zjazd w dół przedzielony wysepką. Na główne...

źródło: comment_WUKaYOy8HCIJga9gkuzprPeeQzWH2epr.jpg

Pobierz
  • 24
@Adammik: A jak można rozpoznać taką drogę? Wystarczy, że na oko rozpoznam, że zmieszczą się dwa auta? Jak wjadę na lewo i zderzę się z autem, to kogo będzie wina? Moja bo wjechałem pod prąd, czy jego, bo nie trzymał się prawej strony?
@bismarck12 rozpoznać po znakach, nie ma zanków nakazu/zakazu/informujących to droga jest dwukierunkowa, nawet jeżeli nie zmieszczą sie dwa samochody (patrz drogi na terenach wiejskich). Powinna być jego, że nie trzymał się prawej strony, ale w rzeczywistości pewnie bedzie jak z wyprzedzeniem gdy ktoś skręca - wina obu stron.
@Adammik: dzięki :)
@bismarck12: w założeniu chodzi o jednokierunkowe, znak ustąp pierwszeństwa po środku jest jeszcze bardziej mylący (powinien być z prawej strony, gdyż w tej pozycji dotyczy lewego zjazdu (i tylko jego).
Należy zgłosić na policji niepoprawne/mylące oznakowanie, mogące doprowadzać do kolizji.
Jest mapka na stronie policji gdzie można to zrobić.
@Acrivec ze zgłoszenie masz rację. Jednak co do drogi zwróć uwagę, że taki układ ułatwia wjazd i zjazd z głów ej drogi w każdym kierunku. Jeżeli byśmy traktowali jako jednokierunkowe to byśmy mieli dwa skręty pod kątem 90st lub mniejszy co utrudniało by płynną jazdę.
Nie wiem czy jasno wykasniłem, ale możecie sobie rozrysować i wyobrazić jak byście naturalnie jechali w każdym przypadku z każdego kierunku. Wtedy zauważycie, że wykorzytujecie te fragmenty
@Adammik: pasów nie ma namalowanych, traktował bym to jako dwie jednopasmowe, jednokierunkowe drogi. A to że szerokie są to inna bajka (uproszczenie dla tirów np.).
U mnie było skrzyżowanie na którym by się zmieściło rondo. Po remoncie 3/4 jego powierzchni znikło, i drogi się krzyżują teraz pod kątem prostym. :P

Znak jest w złym miejscu, brak oznakowania poziomego. Muszą to poprawić.
A.....c - @Adammik: pasów nie ma namalowanych, traktował bym to jako dwie jednopasmow...

źródło: comment_wCX98sjYX7vHw1p165AREnr07HBlAMHJ.jpg

Pobierz
@Acrivec moje nie jest dla słów: "pasów nie ma namalowanych, traktował bym to jako dwie jednopasmowe, jednokierunkowe drogi". Nie wkleje linku, bo siedzę na komórce, ale zerknij na adres Tartaczna, Augustów. Konkretnie skrzyżowanie z Turystyczną, tam jest trochę lepiej zrobiona wysepka, ale zasada ta sama