Wpis z mikrobloga

#oneplus5 #oneplus #alfaromeo #alfaholicy

Mam Mito rocznik 2009 z radiem Blaupunkt oraz systemem blue&me. Do tej pory używałem Xperii Z1 i było bezproblemowo. Teraz mam OnePlus 5 i niby też się wydawało bezproblemowo jednak tak nie jest. Telefon łączy się bez problemu natomiast gdy ktoś zadzwoni lub ja zadzwonię do kogoś to po ok 30 sekundach aktywnego połączenia system się rozłącza od telefonu. Myślałem że to wina telefonu ale niestety tutaj sprawdziłem telefon z innymi samochodami oraz samochód z innym telefonem i wszystko gra. Zastanawiam się czy to wina może systemu Blue&Me którego nigdy nie ruszałem i nie aktualizowałem. Czy ktoś się spotkał z takim problemem jakby nie łączył w ogóle to ok ale on łaczy tylko nie wiele z tej łączności wynika. Dwa razy udało mi się połaczyć i porozmawiać przez 20 minut i to zaskakujące. Ale nic poza tym.

Jakieś sugestie?
  • 11
@cross099: link do strony blue&me, może trzeba update zrobić? ja mam w 159 z 2008 roku i bez problemu łączy się z chińczykiem letv x800. Coś tam słyszałem w necie o problemach oneplus 5 z łącznością, może i bt to dotyczy?
@konradk1 @Qzka A na jakich pendrive robiliście update? Zastnawiałem się nad tym i już raz miałem do tego podejście tylko trochę wystraszyły mnie wpisy o tym jak to Blue&Me przestawało działać. NIby najlepiej mieć pendrive 1GB no ja takiego nie mam aktualnie mam 32 GB ale uda mi sie pewnie załatwić 8 GB z mniejszymi jest problem.. No i co w wypadku English is unavalible? Pozostaje ASO czy wgranie English.zip załatwia sprawę?
@konradk1 no właśnie tego się obawiam że cieżko takiego pendrive znaleźć. Ja w sumie to wiem ze tam problemy były z Bt i Wifi ale były 2 aktualizacje które rozwiązywały problem. I tak wszyscy już mówią że ich nie ma. Ja z wifi też go nie mam ani z innymi urządzeniami na bluetooth też nie mam problemu. Po tym error 10 nie bylo problemu z dalszym działaniem systemu?