Wpis z mikrobloga

Trzy pytania zanim zacznę robić stronę w #wordpress
Powiedzmy, że na początek zrobię ją lokalnie i potem wykupię serwer i domenę.
1. Co muszę zrobić aby strona w takiej formie w jakiej zrobiłem ją lokalnie była na serwerze? Muszę ją przekopiować wtyczką Duplicator?
2. Załóżmy, że to co wyżej udało mi się zrobić i chcę dodać nowy wpis na stronie, więc nie chcąc bezpośrednio tego robić na serwerze zrobię to u siebie. Jak to teraz ma trafić na stronę docelową? Również całość przerzucać czy można tylko ten jeden nowy wpis? Bo rozumiem że dodanie nowego wpisu równa się nowemu rekordowi w bazie danych.
3. Zakładając, że już zrobiłem stronę, wrzuciłem na serwer, wiem jak zrobić rzeczy z punktu drugiego, chcę się zająć tworzeniem drugiej strony o całkiem innej tematyce. Muszę instalować na nowo drugą instancję wordpressa czy na tej już istniejącej mogę to zrobić?

Z góry dziekuję za pomoc Mireczki.
  • 7
  • Odpowiedz
@kopytko1234:
1. tak wtyczką Duplicator przeniesiesz
2. takie przenoszenie większego nie ma sensu. Dodajesz wpis na docelowej a jak nie chcesz aby był widoczny od razu to możesz zapisać jako szkic
3. możesz już na istniejącej ale zaczynać od nowej instalacji działasz z rzeczami które są tylko potrzebne
  • Odpowiedz
@kopytko1234:
1. Tak, na przykład, można też po bożemu gdyby duplicator szwankował.
2. nie ma potrzeby dodawania wpisu lokalnie, nic się nie zepsuje jak zrobisz to live. Ale jeśli chcesz lokalnie, to musisz potem przerzucić pliki i bazę ponownie na serwer.
3. Nie szkodzi nic na przeszkodzie żeby lokalną wersję skopiować i na niej pracować nad inną stroną.
Powodzenia.
  • Odpowiedz
@kopytko1234: nie wiem w jaki sposób robisz lokalnie, ja używam instantWP, wtedy wystarczy że skopiuję cały katalog i mam gotową nową stronę do edycji. Mam zresztą zrobioną pod siebie wersję startową wp w ten sposób, od razu z kilkoma wtyczkami, i jak zaczynam nową stronę to nie ściągam ich na nowo.
  • Odpowiedz