Wpis z mikrobloga

Mirki mam małe pytanko, otóż czy lekarz rodzinny może zmusić pacjenta do wykonania badań? Bo mam niezłą przygodę z moim lekarzem, dostałam skierowanie na badania tarczycy ale było to jakby "coś za coś". Pierwszy raz się z czymś takim spotykam i stąd to pytanie.
#lekarz #pomocy #prawo
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@LaiLaiHei no, nie będę wdawać się w cała historię, po prostu chcialam zwolnienie lekarskie a pani doktor powiedziała, ze da mi jeśli zrobię badania na tarczycę bo nie podobają jej się moje oczy. Zgodziłam sie bo bardzo potrzebowałam tego zwolnienia. No i stad to moje zdziwienie. Ogólnie zwolnienie juz mam przy sobie a na badania mam isc jutro i donieść do piątku.
  • Odpowiedz
@Hehewuti teoretycznie nie może zmusić ale praktycznie może nie dać skierowania na inne (lub) następne badania jeśli nie wykonałaś tego jednego. Wyjściem z tej sytuacji jest zmiana lekarza rodzinnego lub prywatna wizyta u innego lekarza.
  • Odpowiedz
@LaiLaiHei: głupia, bo poszła komuś na rękę, a przy okazji zauważyła objaw mogący wskazywać na nadczynność tarczycy i chce po prostu to sprawdzić? xD o #!$%@?, można swoją robotę zrobić na 120% i tak ktoś nazwie cie głupim
  • Odpowiedz
@Hehewuti: powinnaś być zadowolona, że lekarz widząc potencjalne zmiany sam inicjuje działania - w dobrej wierze.
To się nazywa profilaktyka, której w tym kraju u wielu lekarzy brakuje.
A z tarczycą żartów nie ma, bo odpowiada za gospodarkę hormonalną całego organizmu.
  • Odpowiedz
@Hehewuti: Nie róbcie gównoburzy... Jeśli lekarka dała Ci skierowanie na badania to chyba z troski (nie podobają się jej Twoje oczy), a nie dla pieniędzy czy jakieś złośliwości nie sądzisz? Jak chcesz to olać to zmień lekarza i po problemie, a jak chcesz to rozwiązać w cywilizowany sposób to zapisz się na te badania i jak się okaże, że kolejka będzie długa to jej powiesz o tym przy następnej wizycie i
  • Odpowiedz
  • 0
@paramedic44 nie wiem, nie mam wytrzeszczu oczu czy woli pod gardłem, żadnych zgrubień kości czy innych objawów towarzyszących tej chorobie. No ale zdaję się na lekarzy.
  • Odpowiedz
@Hehewuti: kurczę, słuchaj mirków wyżej. zazdroszczę takiego lekarza. jak ostatnio chciałam skierowanie na morfologię, to usłyszałam, że w moim wieku ludzie nie chorujo i nie ma potrzeby robić badań raz na 2 lata xDD
  • Odpowiedz
@Hehewuti: ciesz się, że masz mądrego lekarza rodzinnego co zleca ci przezornie badania w kierunku GBD niż takiego co wolałaby zaoszczędzić na stawce kapitacyjnej kosztem twojego stanu.
  • Odpowiedz