Wpis z mikrobloga

@wooojtassss: nie ma czegoś takiego jak posiadanie firmy w inkubatorze, jesteś wyłącznie "pracownikiem" AIP. Jeśli chodzi o opinię - każda umowa jaką będziesz chciał zawrzeć ze swoim Klientem musi być podpisywana przez osobę upoważnioną przez AIP (oczywiście podpis jest poprzedzony minimum kilkudniowymi analizami działu prawnego), jednym zdaniem - jeśli szanujesz swój czas to AIP nie są dla Ciebie.
@Pienio69: czy faktycznie trzeba czekać miliard lat na to żeby coś zrobili bez dodatkowej opłaty? czy jest możliwość odliczenia VATu od zakupów na firmę? to chyba są główne pytania, które mnie nurtują, dziękuję z góry za odpowiedź.
@wooojtassss zależy co, rzeczy załatwiane przez centrale trwają bardzo długo, taka jak akceptacja umów przez prawników etc
To co jest załatwiane lokalnie - akceptacja przelewów, umów zlecenie to zależy od zespołu danego inkubatora.
VAT-możesz odliczać, problem może być ze zwrotem, jak ja tam byłem to był całkowity zakaz rozliczania wszystkich wydatków związanych z samochodami
@Pienio69: Hmmm właśnie mi by zależało najbardziej na zwrocie VAT, firma byłaby z zakresu IT więc samochodów tam nie będzie, ale w poniedziałek i tak będę musiał zadzwonić i się dowiedzieć, chociaż to byłaby masakra jakby nie można było zwrotu VAT dostać od zakupów na sprzęt komputerowy, bo wtedy tak naprawdę przywłaszczali by sobie zwrot ( ͡° ʖ̯ ͡°)