Wpis z mikrobloga

#gitara #rocksmith
Naszło mnie takie pytanie, bo mam kabel real tone od rocksmitha, który jest usb-jack.
Poprawiłaby się jakość oraz czy w ogóle działałoby to w guitar rig jakbym kupił najtańszą przejściówkę usb to jack oraz podpiął do innej wewnętrznej karty dźwiękowej?
  • 3
  • Odpowiedz
@BlackReven: Chcesz podpiąć gitarę przez Real Tone i to później wpiąć w przejściówkę usb->jack i wpiąć do wewnętrznej karty dźwiękowej? #!$%@?ąc, że takie rozwiązanie najpewniej nie zadziała to zmiana sygnału analogowego na cyfrowy żeby później zmienić go znów na analogowy brzmi bezsensownie.
  • Odpowiedz
@ad5242: No tak, trochę głupie xD
Po prostu wydaje mi się, że przez kabel Real Tone dźwięk jest taki płaski, a przez normalny kabel bardziej żywszy, ale za to jest dużo więcej szumów, których nie ma na usb. Myślałem, że wewnętrzna karta jakoś go ożywi po takiej zmianie, ale chyba jednak nie :/
  • Odpowiedz
@BlackReven: jak chcesz "żywe brzmienie" bez szumów i opóźnień to polecam kupić jakiś interface i wszystkie problemy znikają ;) Z doświadczenia mogę powiedzieć, że to jedyne rozwiązanie, które zapewnia rzeczywisty komfort gry na gitarze z komputerem.
  • Odpowiedz