Wpis z mikrobloga

To co się dzieje obecnie na rynku gier PC, szczególnie multiplayer, to jest jakieś #!$%@? nieporozumienie.

tl;dr


Chciałem sobie znaleźć coś do pogrania przez internet, wciągającego, w coś co można pograć przez jakiś dłuższy okres. Pominąłem takie gry jak CS, LOL, które są opanowane przez 12-latków, przynajmniej na tym początkującym poziomie, a w dodatku mają już swoje lata, ale potem było jeszcze gorzej. Cały rynek #!$%@? jakimś gównem w stylu survival/FPS (H1Z1, ARK, Battlegrounds) i japońskie MMORPG. Ale co jest w tym wszystkim najgorsze? To, że żadna z tych gier nie miała jeszcze premiery. Fazy alfa, beta, sreta, founder's packi, early access to jest coś, co przyprawia mnie o konwulsje. Większość z tych gier jest sprzedawana już od kilku lat, dostają nawet płatne(?!) DLC, a data premiery wciąż nieznana. Oczywiście zbugowane wszystko na maxa, a do gry nie opłaca się przysiąść na dłużej, bo za niedługo i tak będzie martwa, bo rynek zaleje inne gówno, które nie dostanie nigdy swojej oficjalnej premiery. Dziwię się ludziom, którzy płacą kilkadziesiąt dolarów za tak naprawdę robienie ich w #!$%@?. Rozumiem, że to wszystko nastawione jest na zysk, ale będąc wydawcą takiego ścierwa nie mógłbym zasnąć nawet gdybym leżał na milonie dolarów, bo by mi sumienie nie pozwoliło. Czy naprawdę nie można wziąć przykładu z Blizzarda, który zbija ogromną kasę na sprzedaży w pierwszych dniach po premierze, a wcześniej nakręca mega hype na grę i jak gra jest już dopracowana(!), to organizuje jakieś weekendowe testy, aby wprowadzić minimalne poprawki. Rozumiem, że część wydawców nie ma pieniędzy aby najpierw wyłożyć kasę, a potem czerpać z niej zyski, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że w większości przypadków jest to świadome działanie, bo za gówno jakości produkt który byłby sprzedawany jako oficjalnie wydany byliby zlinczowani, a tak mogą zbierać szekle za ścierwo którym nas karmią.

#gry #pcmasterrace #grykomputerowe #playerunknown #h1z1
  • 17
@Resp: a sprawdzales teso? Ja tez ostatnuo szukalem gry do pogrania na luzie i ta wydala mi sie najbardziej odpowiednia. Do tego moim kryterium byly wymagania sprzetowe
@Resp tak nam sie hobby psuje battlefront 2 jest reklamowany tym, ze nie bedzie tak #!$%@? jak jedynka. co druga gra wychodzi w season passie. ludzie kupuja to i producenci sobie beda wypuszczac takie rzeczy.
ty tego nie kupisz, ja tez nie ale 5 kolejnych osob tak wiec co za roznica
jedyny ratunek to liczyc na dobre dlc, ktore trzymaja poziom takie jak w3 czy chociazby gta

a blizzard tez ma swoje
@wilczur zrobili nowa klase necromancera, ktorego musiales kupic (czy moze nawet placic abo nie wiem) i okazal sie byc #!$%@?. nie dosc, ze taka forma byla pierwszy raz u blizzarda to jeszcze taka wtopa. ludzie kupili, pograli i wszyscy ci letsplayerzy inni streamerzy jednoglosnie uznali, ze miernie to wyglada. blizz go wycofal i teraz widze, ze wrocil zfixowany
@Muci3k: Z tego co słyszałem to takie zwykłe RPG dla jednego gracza, tylko że online, więc pewnie nie zatrzyma na dłużej.

@Tomz: No tak, gra 2 lata w fazie alfa, premiera nieznana, koszt - 160zł. Raczej podziękuję, tym bardziej, że nawet nie mam tej gry jak przetestować.

@olgierd420: Tylko czy wydanie kiepskiej klasy to jest coś co dyskwalifikuje wydawcę? Przecież w wielu grach MOBA pojawiają się postacie, które w
@Resp blizzard to jeden z moich ulubionych wydawcow i jednoczesnie jeden z niewielu nadal podchodzacy do tematu z klasa ot takie podkniecie. a klasa jako profesja w takiej mobie nie ma zupelnie nic do takiej z hack and slash.
d3 zajebista gierka, mam platyne( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Resp: To jest taka startupowa filozofia... Zarabia się nie na finalnym produkcie, ale na szukanie frajerów i "rozwoju" projektu. Gdy produkt będzie skończony, czytaj nie będziesz już znajdywać nowych frajerów, to zaczynasz kolejny produkt itd.
Nie rozumiem dzisiejszych ludzi. Kiedyś jakoś firmy radziły sobie z beta testami wewnętrznie i tak, wychodziły niedopracowane gry, ale nie taki chłam jak teraz. Za który jeszcze ktoś karze sobie płacić...
@wilczur zrobili nowa klase necromancera, ktorego musiales kupic (czy moze nawet placic abo nie wiem) i okazal sie byc #!$%@?. nie dosc, ze taka forma byla pierwszy raz u blizzarda to jeszcze taka wtopa. ludzie kupili, pograli i wszyscy ci letsplayerzy inni streamerzy jednoglosnie uznali, ze miernie to wyglada. blizz go wycofal i teraz widze, ze wrocil zfixowany


@olgierd420: Eee co ty #!$%@?? To w kwietniu to była beta którą za