Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na aplikację androidową, choć w zasadzie nie ma ograniczenia dla platformy. Nie chcę zdradzać szczegółów, bo czegoś takiego - według mojej oceny - nie ma jeszcze na rynku, ale nie jestem w stanie sam tego zrobić. Co można zrobić, jeśli ma się tylko pomysł? Czy można zapłacić komuś za stworzenie takiej apki, tak, żeby nie rościł sobie żadnych co do niej pretensji?

#aplikacje #programowanie #zlecenie
  • 11
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: zwykła umowa wystarczy. Prawa autorskie już masz, nawet jeśli jest to tylko koncepcja póki co. Warto powiedzieć kilku osobom o tym, aby w razie konfliktu mogli potwierdzić, ze byłeś pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: zlecasz - odbierasz - płacisz. Z odpowiednią umową wszystki prawa należą tylko do Ciebie.

Uwagi odemnie:
- Jeżeli takiej aplikacji (nawet podobnej) jeszcze nie ma, może oznaczać to, że pomysł nie jest do końca atrakcyjny.
- Jeżeli nie będziesz mówić o swoim pomyśle, nikt Ci go wcześniej nie oceni - nie będziesz znał opinii innych - nie będziesz wiedział, że pomysł jest dobry / wart wydania grubej kasy / wielu
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: Jeżeli spiszesz wszystkie wymagania i całą koncepcję w formie dokumentu i zawrzesz klauzurę typu:
Treść dokumentu jest chroniona na mocy USTAWY z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz na mocy USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Posiadanie egzemplarza tego opracowania nie stanowi nabycia jakichkolwiek praw do jego treści. (znaleziona w internetach)
To chronisz w ten sposób swoje know-how czyli
  • Odpowiedz
  • 0
@Asarhaddon zlecasz/wciągasz do projektu, ale z samym pomysłem mało kto chce się angażować za % od 0zł. Za to za gotówkę zawsze kogoś znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chwed: Jeżeli mówisz o tworzeniu aplikacji dla zabawy, rozwoju, praktyki to się zgodzę. Jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy na nich, to już nie.
  • Odpowiedz
@chwed: @ZaQ_1: @Nild: @genmic: Panowie dzieki za porady. Czy radzilibyscie jednak skonsultowac ten pomysl z kims, zeby miec ocene jego przydatnosci, czy lepiej trzymac gebe na klodke? Jesli chodzi o sam pomysl, byloby to cos zwiazanego z zakupami, wiec dawaloby szerokiemozliwowsci zarabiania na reklamie.
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: jak z kimś nie skonsultujesz, a nie umiesz w robienie aplikacji to nie będziesz miał jak zweryfikować czy cię gość któremu zapłacisz nie robi w #!$%@?
  • Odpowiedz