Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie o kartę graficzną. Może ktoś coś podpowie.

Mam w tym momencie Gigabyte Radeona 7850 (OC), kręci się o jakieś 42% wydajności w MSI Afterburnerze, więc przeskakuje 7870 właściwie i 660Ti. Chcę jednak zmienić grafę na coś nieco tylko lepszego i znów podkręcić. Rozmyślam nad trzema kartami.

Radeon 7950 i podkręcać
Radeon R9 270X
GTX 670 - to się w ogóle kręci?

Polecilibyście którąś z nich? Najmocniej stawiam na 7950 bo dobrze się kręci, ale nie znam się totalnie na RX.

#komputery #kartygraficzne #hardware
  • 8
@Prox miałem 7950. Niektóre egzemplarze się dobrze kręcą. Swojego ostatnio sprzedałem za 420 zł. Tylko grzeje się to i dużo prądu potrzebuje :/ ale jest to zdecydowanie lepsza alternatywa niż 270X bo ten to o ile się nie mylę i dobrze pamiętam to właśnie przebrany 7850
@zygametal a Gtx960? Nie wiem jak jego ceny obecnie, ale wydajnościowo jest to półka właśnie 7950/70 dobrze się kręcą ale muszą być w wersji 4GB. Miałem takiego chwilę po tym jak padł mi pierwszy 7950. Później się go pozbylem i kupiłem znowu 7950. Jakby znaleźć wersje 4GB za około 500 to moim zdaniem nawet warto. Ja zapłaciłem ponad 800 dlatego zaraz się tego pozbylem bo nie odczulem dużej różnicy. Ale przy rozsądnej
@zygametal tak przecież napisałem. Ale wersja 4gb jest cichsza, chłodniejsza, oszczedniejsza od 7950 i też dobrze się kręci. Inaczej mówiąc gdybym miał dać 400 za 7950 a 500 za Gtx 960. Brałbym gtx, i to mówi osoba która praktycznie zawsze ma karty AMD. Jeśli różnica w cenie większa to lepiej starego i jarego Radka.
Ten GTX używany to minimum 650zł na OLX, z tego co widzę. Czyli zostaje 7950. Pytanie: jaka firma. Giga, Sapphire, coś innego?