Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam.
Zdarzyła się taka oto sytuacja. #konfrontacjazpolicja

Byliśmy ze znajomymi o późnej porze w lekko odludnym miejscu.
W pewnym momencie na pełnym impecie wjechał radiowóz policji.
Bez wylegitymowania się (tylko po powiedzeniu: Policja "wygwizdów" wywiązała się krótka ale jak dosadna konwersacja:
J/Z - Ja / Znajomi, P - Pies pfffftuuu tzn. Policjant

P - Dokumenty do kontroli
J - Ale o co chodzi?
P - Nie cwaniakuj bo poskładał bym cię jak parasol
J - Słucham? Pana kultura nie zobowiązuje? I Wgl, co to mają być za słowa?
Z - Ale jak Pan odnosi się w stosunku do Nas? (per Pan odnosiliśmy się)
J - Szkoda że nie nagrywamy tego...
P - No to Wasza strata.

Następnie sprawdzenie dokumentów, i rozkaz wyniesienia się.
(na szczęście lub nieszczęście obyło się bez mandatów (alkohol był zamknięty, lekkie odpadki były w jednym miejscu gotowe do zabrania i wyrzucenia do kosza)

Dobra, wiemy że nie jesteśmy idealni, ale policja powinna służyć obywatelowi (dobra z tym może przesadziłem bo wiem jak jest w naszym kraju, ale od gróźb mogliby się powstrzymać), mam zacząć nosić GoPro na ubraniu? (Niech już wprowadzą, że każdy Pies pffftuu Policjant będzie miał kamerę to skończy się cwaniakowanie).

Paragrafy na przedstawienie się, okazanie odznaki, podanie podstawy prawnej kontroli?

W tym wpisie nie chodzi o nasze zachowanie (mogliśmy łamać jakiś przepisy tego nie neguje) bo interpretacja Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o Miejscach objętych zakazem spożywania alkoholu jest bardzo różna.
Ale chodzi o zachowanie (cwaniakowanie bo kim on to nie jest) Policjantów, i groźby utraty zdrowia pod kierunkiem "podejrzanych (??) ( sprawdzanych czy jak to nazwać)"
Widać, że nawet takie sprawy jak ta z tym paralizatorem nie zmieniają nic w mentalności Panów P.

W europie policja tworzy poczucie bezpieczeństwa a w Polsce?
"Za co mi wlepią mandat", "Zaraz się doczepią",
I co robić w takich sytuacjach? Jak żyć w tym chory kraju?
#nocnazmiana #paralos #policja #grozby #polska #cosiedziejewtymkraju

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 10
@TheRakQueen: Ich odpowiedź będzie taka: Policjanci ci patrolują najniebezpieczniejsze miejsca, gdzie czasem zbiera się element przestępczy. Nie ma tam kamer, ani innych światków, więc reakcją na interwencję policjanta jest złożenie skargi na policjantów.