Wpis z mikrobloga

@kupyn a czy źle - miałem dysk w podobnym stanie w stacji dokującej na USB, używałem go do pobierania torrentow, bo balem sie instalować na nim cokolwiek ze zaraz umrze. Dwa lata tak działał, a momentami miał ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale równie dobrze moze jutro paść. Jak masz backup i nic się nie stanie jak stracisz z niego dane to używaj, ale bądź gotowy na konieczność
@EtaCarinae tak, ale nie dlatego ze leczy sektory. Bad sector to w skrocie miejsce gdzie dysk nie moze zapisać danych (lub odczytać). Regenerator męczy i meczy takie miejsce aż zapisze je zerami, i niby jest spoko. Tyle ze jak program jakis bedzie chciał z tego miejsca skorzystać to mu sie nie uda, i sektor sie ujawni. Regenerator to jak kasowanie błędów w samochodzie bez usuwania usterki
@EtaCarinae ale tak jak mowie, to jest tylko maskowanie problemu. Jedyne rozwiązanie to pełen format albo przemapowanie dysku, czyli zmuszenie go zeby o tych sektorach zapomniał, i nie próbował ich używać
via Android
  • 0
@Skorupczak wyjąłem dysk z tego laptopa, podłączyłem do PC, sformatowalem przez Windowsa i z hd tune jak były 3 bad sektory tak teraz pokazuje że niby został jeden chyba w tej zakładce health