Wpis z mikrobloga

Świetna książka, nie wiem czemu młodzież nie lubi, jest tu i historia i śmiech. Wolę Konrada Wallenroda, ale to i tak jest super. Jakim trzeba być geniuszem by napisać wierszem, takie grube dzieło, z trzymająca się kupy, dość skomplikowaną fabułą ! Wieczna chwała dla Mickiewicza !

#mickiewicz #pantadeusz #ksiazki #lektury #literatura
wujeklistonosza - Świetna książka, nie wiem czemu młodzież nie lubi, jest tu i histor...

źródło: comment_hfyVKDFYxtWmmCsAN7VjdAbSD2ZRO2P5.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza może dlatego że temat książki absolutnie nikogo nie obchodzi, a do tego połowa książki to #!$%@? retardacja?

Serio, czy Pan Tadeusz skłonił Ciebie do jakichkolwiek rozważań istotnych z punktu widzenia XXI wiecznego człowieka? Który wątek zwraca uwagę na ponadczasowe ludzkie rozterki, wspólne dla wszystkich ludzi myślących, niezależnie od epoki?

@
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza

Książka jest super, bo mi się podoba


To że z jakichś przyczyn ta książka może się komuś podobać to słaby argument. Jest mnóstwo o wiele bardziej wartościowych książek na które można przeznaczyć czas na lekcjach. Książek, które biorą twoje wyobrażenie świata za fraki, zakładają mu szalik Legii na szyję i wypuszczają w Krakowie. Książek które zmieniają twoje postrzeganie innych ludzi oraz Ciebie samego.
  • Odpowiedz
@Kaelthas: panie, młodzież i tak nie czyta we większości, nie interesuje się literaturą, te dziurawe rajstopy i tak są za trudne nawet dla większości licealistów ( może się mylę, ale wszędzie trąbią ze młodziez nie czyta, a i ze swojego szkolnego doświadczenia wiem że wiele młodych osób boi się liter jak ognia ), książek zmieniających postrzeganie i samego siebie, nie strawiliby lub nie zrozumieli i tak. Dajmy na to mozna
  • Odpowiedz
@Kaelthas: Pan Tadeusz też ma wymiar uniwersalny, wydarzenia w nim zawarte można odnieść do swojego życia. Wystarczy pomyśleć o całej historii lub pewnych wątkach w sposób bardziej ogólny. Zmiana poglądów, czy sposobu myślenia jest jedną z funkcji literatury, ale nie prymarną. Są ludzie, którzy szukają w książkach zupełnie czegoś innego. Nie wiem jakie lektury czytałeś w liceum, ale może warto je przemyśleć na nowo zanim wyda się sąd, że nie
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza

Książek, które biorą twoje wyobrażenie świata za fraki, zakładają mu szalik Legii na szyję i wypuszczają w Krakowie. Książek które zmieniają twoje postrzeganie innych ludzi oraz Ciebie samego.


Rzuc kilka przykladow takich ksiazek.
  • Odpowiedz
@Wydmuszka nie dostałem pierwotnie powiadomienia.

Na dzień dobry zamiast Tadka, do kanonu wrzuciłbym Nowy Wspaniały Świat i rok 1984. Z nowszych pozycji zachęcam do zapoznania się z twórczością Petera Wattsa.
  • Odpowiedz