Wpis z mikrobloga

Polecono mi ostropest plamisty na lekko podwyższone próby wątrobowe. Oprócz tego będę suplementował NAC. Jak najlepiej spożywać ostropest? Na allegro widzę, że jest mielony. Jakie są zalecane dawki dziennie aby działał? Jak najlepiej go spożywać? Dodawać do potraw czy po prostu popijać wodą? #mikrokoksy #dieta
  • 12
  • Odpowiedz
@ethics: ja mieszałem to gówno z wodą. Smakuje jak gorzkie trociny, ale idzie się przyzwyczaić. PS. ja kupowałem ziarnisty i mieliłem sam. Raz trafiłem na robaczywy, więc generalnie polecam uważne oglądanie i mielenie samemu (w młynku do kawy na przykład)
  • Odpowiedz
@ethics: W sporcie ze względu na bardzo silne zmniejszanie enzymów wątrobowych ostropest średnio nadaje się dla sportowca. Ja polecam oprócz NAC orinitynę. Spirulina też jest dobra np. przy zatłuszczeniu wątroby.
  • Odpowiedz
@chuckmls: skąd takie rewelacje że bpc przy problemach z wątrobą?

@ethics Zależy od przyczyny podniesionych prób. Być może wystarczy oczyszczenie diety i ograniczenie substancji antyodżywczych/szkodliwych. Jeżeli od nadmiernego wysiłku fizycznego/zatrucia/choroby/leków/niedoborów witamin/mikroelementów to działanie może być inne. NAC, selen jeżeli podejrzewasz niedobory (peroksydaza glutationu), możesz dorzucić wit A i E. Co do ostropestu - 300-500 mg/dobę, w przypadku herbatek i innych - ciężko powiedzieć.

@majkelr: A nie jest
  • Odpowiedz