Wpis z mikrobloga

Gdzie kupić pierwszy łuk?


@Xarazix: W jakimś sklepie łuczniczym. Darowałbym sobie te różne wątpliwej jakości wynalazki z Decathlona. Moim zdaniem szkoda wywalać 200zł na coś, co będzie działać "jako tako", gdy już a około 300zł masz dobre, sprawdzone konstrukcje, które posłużą długie lata.

Jeśli jednak te 200zł to twarda granica i nie dasz rady jej przeskoczyć, to zostaje ci śledzić OLXa oraz internetowe targowiska łucznicze i polować na używki (np. Samick
@Xarazix: Na forum łuczniczym http://www.forumlucznicze.pl/ jest dział ze sprzedażą używanych rzeczy. Niedawno była Diana za ok 200zł(nowa ~400). Imo dobry deal jak na początek. W necie pierdyliard informacji o łukach, wystarczy poszukać. Pamiętaj że łucznictwo to nie tylko łuk. Poza łukiem są strzały, cięciwa, kołczan, ochrona na palce, ochraniacz na rękę, podstawka pod łuk, dobrze jest też mieć do czego strzelać, by było bezpieczne dla otoczenia i strzał. 200zł na wszystko
@Xarazix: pamiętaj o strzałach, one również mają duży wpływ na to jak rozwiniesz swoje umiejętności, dobrze policz sobie naciąg i dobierz łuk, jak kupisz już łuk nie zapomnij o napinaczu do cięciwy :)
@sajko bosz zaczynam sie tego przez ciebie bać.
Ja zawsze o tym marzyłem, ale chcę sie przy tym odprezac, a nie zalowac ze nie mam wystarczajaco hajsu aby to robic...
@Xarazix: wątpie, ja za swój zestaw startowy zapłaciłam ~800zł tyle że sam łuk kosztował mnie 500, jak chcesz mogę ci podesłać na priv czego potrzebujesz i z niższej półki cenowej pomogę dobrać :)
Na pewno nie Tekatlony czy inne sportowe ze wszystkim.Centrum Łucznicze lub Sklep Robin Hooda. Do tych mam zaufanie a oferują profesjonalny sprzęt a nie stylizowane zabawki. Oczywiście jeśli chcesz mieć jakikolwiek kontakt z rzeczywistością w tej materii. Zapraszam także na stronę: Łucznictwo Gliwice. Mała społeczność ale doradzamy także w kwestii sprzętu :)