Wpis z mikrobloga

@Zyd_Suss: Sporo jest sprzedawanych z tzn. fakturą VAT-marża, czyli 0% VAT, przez co jest tańszy, ale serwisy producenta wcześniej odmawiały napraw jak była VAT-marża, nie wiem jak jest teraz.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:
Raty 0% muszą się skądś wrócić.
Promocja 5 zł za piątkę na świadectwie musi się wrócić

Na allegro często sprzedawane są refubrished czy jakoś tak i często taki telefon jest wystawiony jako nowy, trzeba dokładnie czytać opis.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: e tam jak dostają od operatorów za pół darmo nowe tel a wolą te co mają mieć to wygodniej sprzedać 1k taniej i mieć te 2.5 niż czekać nie wiadomo ile na 3.5 a bardzo możliwe że by się nie doczekali bo jak masz dać tyle co w sklepie to kupisz w sklepie bez zabawy
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Sprawa jest prosta. Tanie S8 są tylko i wyłącznie na fakturę vat marże. Taki dokument nie jest dowodem sprzedaży. tzn jak Ci się zepsuje telefon i oddasz do Samsung to nawet go nie przyjmą. Zazwyczaj sklepy sprzedające tak telefony zarzekają się że jak się zepsuje to oddajesz do nich i oni naprawiają. Tylko tutaj raczej możemy być pewnie że nieoryginalnymi częściami, w nieautoryzowanym serwisie i nie masz gwarancji na 100%
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: PS7: a jeśli dużo telefonujesz, smsujesz, przeglądasz mnóstwo Internetu to możesz przemyśleć kwestię wzięcia S8 w abonamencie z T-Mobile. Tu cytuję wypowiedź innego mirka:

opłaca się kupić s8 w abonamencie w tmobile. Za tel płacisz 1759 zł + 6msc x 1 zł (gdy przenosisz nr). + 18msc 99,95 - więc wychodzi 3564 zł przez okres 2 lat. W abonamencie masz nielimitowane rozmowy sms i internet (20GB) + możliwość dobrania 2
  • Odpowiedz
@Zooltan Jak paragon od operatora to znaczy że telefon jest na tę konkretną osobę i że jest kupiony w abonamencie. Taki telefon jest blokowany gdy ta osoba przestanie spłacać abonament. Tak robi Plus na pewno i T-Mobile. Inni operatorzy nie wiem jak, bo zapowiadali że będą też blokować. Więc tu trzeba być ostrożny.

Co do paragonu z sieciówki to są okej. Choć raz zdarzył mi się przypadek, że wpadłem na telefon nówkę
  • Odpowiedz
@GlebogryzarkaCaterpillar w eurortv sa raty 0%. Osoba najpewniej kupila tel i sprzedajac go ma 2800 cebulionow które splaca po 70 zl w 50 miesiecy. Żaden bank nie ma tak niskiego oprocentowania, które wynosi 700zl na ponad 4 lata. Sam tak kupiłem ostatnio telefon przez olx i tak to sobie tłumacze... :P
  • Odpowiedz
@GlebogryzarkaCaterpillar: Stary, wiem że ten protip ma już ponad 2 lata, ale dzięki :D Właśnie wziąłem w Tmobile na firmę Samsunga Galaxy S10e, za wszystko wyjdzie 2400 - w Xkomie ten telefon stoi za ponad 3,3k :D A jeszcze będę wliczał raty w koszty prowadzenia działalności, więc bajka.
  • Odpowiedz