Wpis z mikrobloga

@look997: a No spora. VDC obciąża elementy bardziej niż VAC (prąd zmienny) przełącznik podany przez ciebie według zapewnień z aukcji po przeliczeniu powinnienem przeżyć przy napięciu 12vdc ok 30A chociaż na moje oko to sie niemiłościwie nagrzeje. Także zależy co chcesz podłączyć i jakiej mocy.
@ban19: No to nie będę go brał.
Mam problem ze znalezieniem sklepu/allegrowicza który sprzedaje przełączniki DC 6-pinowy 2-pozycyjny i jednocześnie inny, 6-pinowy 3-pozycyjny. Bo potrzebuję oba rodzaje.
@look997: to nie jest tak ze nie możesz go użyć. Tylko napisz co chcesz nim sterować i jakiej to jest mocy. Bo jak masz plan podpiąć pod to jakieś diody czy coś to luz. Grunt żeby nie przekraczało to 25-30A przy 12v jeżeli będzie to zasilanie akumulatorem.
@ban19: przy 30 A to mu się ten przełącznik sklei natychmiast przy pierwszym załączeniu :D

@look997: dla prądu stałego musisz przyjąć niższe obciążenie prądem niż dla zmiennego, czyli u Ciebie wyraźnie poniżej 3A. Z powodu o którym pisze wyżej @piop - przy prądzie zmiennym naturalnie 100 razy na sekundę masz przejście przez zero, przy prądzie stałym już nie.
@look997: da rade. W tego typu konstrukcjach przełącznik nie bierze na siebie obciążeni związanego z zasileniem silników (które w tym wypadku i tak nie są jakieś mocne) tylko daje sygnał do sterownika. Ostatnio naprawiałam hulajnogę elektryczna silnik ok 300w i jestem prawie pewien ze bedą podobne pod względem zasilania.
@ban19: ma 3 A i jeżeli mu zwiększysz prąd 10x, to moc wydzielona I^2R na tej blaszce w środku wzrośnie ilukrotnie?:)

Ten przełącznik jak wynika z datasheeta nie ma podanych żadnych parametrów dla prądu DC. Normalnie takie switche, o ile producent podaje dane dla przełączania DC i AC mają max prąd DC na poziomie tego dla 250 V albo i niższy. Na jakiej podstawie twierdzisz, że 10x wyższy będzie ok?

+