Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki i Mirabelki, szczególnie Ci z Lublinia,

TLDR;

Wynajmę mieszkanie 2 pokoje za 1500 zl Lublin, ul Tetmajera

Jako ze zostanie mi się na emigracji dłużej niż przewidziałem postanowiłem wynająć swoje mieszkanie w Lublinie. Położone ono jest przy ulicy Tetmajera 3. Nieruchomosc polozona jest w 3 pietrowym domu z ogrodem. Pod domem znajduja sie 3 miejsca postojwe oraz parking publiczny po drugiej stronie ulicy.

Mieszkanie zostało wykończone w 2013 roku. Znajdują się w nim dwa pokoje, łazienka oraz jadalnia z aneksem kuchennym.

W kuchni zabudowane zostały:

- Piekarnik,
- Płyta,
- Zmywarka,
- Pralka,
- Terma gazowa.

Wszystkie fronty lakierowane.

W sypialni znajduje sie duza zabudowana szafa, lozko 160x200, dwie szafki nocne oraz zabudowa pod TV i ksiazki. Wszystkie meble robione pod wymiar do tego pomieszczenia. (nie wrzucałem zdjęć, dlatego ze lezą tutaj jeszcze moje rzeczy)

W pokoju znajduje sie zabudowana szafa oraz zestaw mebli jak na zdjeciu. Pokoj wyposazony w instalacje multimedialna (TV, projektor, gniazda pod glosniki itd).

W obu pokojach da sie sterowac oswietleniem, tak aby wlaczyc lub wylaczyc swiatlo bedac na lozku.
W obu szafach powierzchnie drzwi stanowią lustra.

Poza kuchnia i lazienka, wszystkie podlogi sa drewniane. W pokojach drewno czeresniowe, natomiast w jadalni deski sosnowe.

Okna mieszkania wychodzą na północ i południe. Po obu stronach balkony jak na rzucie.

Jak sfinalizujemy najem?

Proste - poprzez najem okazjonalny - czas najmu to minimum 1 rok
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/728753,najem-okazjonalny-jak-to-dziala-i-czy-sie-oplaca.html

Bede w Polsce pomierzy 7 a 16 lipca. W tym czasie zabieram swoje rzeczy, idziemy do notariusza i możesz się wprowadzać.

Oplaty:

Na start - 1500 zl kaucji
Co miesiąc 1500 zl + opłaty licznikowe za wodę i energie elektryczna płatne za każdy miesiąc z góry

W razie pytan prosze pisac :)

Wiecej zdjec w komentarzach

#lublin #nieruchomosci #najem
wonomiksu - Witajcie Mireczki i Mirabelki, szczególnie Ci z Lublinia,

TLDR;

Wyn...

źródło: comment_w484ZR371P1ApsnHhRV5jOYJUz7nzJHm.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@wonomiksu: Nie bierz tego do siebie, ale musialbym na głowę upaść aby wynając mieszkania za 1500zł. Rata kredytu za nowe Twoje, a nie od kogoś wynajmowane to 700zł i to w wysokim standardzie.. a nie jakieś stare i to jeszcze w Lublinie gdzie 80% ludzi zarabia 1400zł miesięcznie xD
  • Odpowiedz
@r5678: niby wszystko fajnie i prosto. Ale żeby kupić mieszkanie musisz mieć już coś odłożone. Przynajmniej 20 tys. na koszta dodatkowe, ubezpieczenia, opłaty, notariusz itp. do tego w tym roku wymagane jest 20% wkładu własnego. Niektóre banki dają już na 10% ale wtedy trzeba płacić ubezpieczenie. Ja sam rozważam kupno mieszkania ale niestety muszę jeszcze trochę pieniędzy odłożyć, a gdzieś mieszkać muszę.
  • Odpowiedz
@wonomiksu: No ale te realia są nie realne na lubelski rynek... Ja bardzo chętnie wyprowadziłbym się na swoje.. ale jest to ekonomicznie nie opłacalne. Poza tym nawet nie stać by mnie było na mieszkanie za 1500 plus opłaty. Tak żeby mieszkać samemu. Inaczej wygląda sprawa, kiedy zamierzasz zamieszkać z kimś, np z dziewczyną. Wtedy już ma to ręce i jedną nogę bo opłaty za mieszkanie to już tylko 50% ceny.. i
  • Odpowiedz