Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #samochody

Jak wygląda sprawa ubezpieczenia OC+AC (link4) w którym został zaznaczony punkt "Pojazd nie używany przez osobę, która nie ukończyła 24 roku życia". Zakładając, że taki kierowca nie jeździ samochodem na co dzień (jedynie w sytuacjach awaryjnych). Co jeżeli taka osoba spowoduje kolizję? Jak to jest liczone? (w ubezpieczeniu jest zapis "franczyza redukcyjna dla niedoświadczonego kierowcy 2000zł")
  • 8
@fromasz56: @adgebworthy: Gościu z ubezpieczalni stwierdził, że przeliczają wtedy ubezpieczenie jeszcze raz i trzeba dopłacić różnicę jaka byłaby z młodym kierowcą. U mnie wyszło 500zł więcej. Dlatego zdziwiło mnie to 2 tyś.
@H2o0: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) w AC niezgłoszenie do ubezpieczenia użytkownicy, poniżej 25-26 lat, zazwyczaj zawsze są przyczyną udziału własnego w szkodzie, podbij na priv Mireczku, może ogarniemy coś lepszego :)
@mfind: @fromasz56: patrzyłem w kilku i link4 dało dosyć dobrą ofertę ale dzięki!

Jeszcze mam pytanie o Assistance. Załóżmy, że strzeli opona (mała wartość) i jechał młody. Wzywa link4 i co wtedy?
Przy dużych szkodach to 2000 jest wiadome, że pomniejszą wypłatę. Ale interesuje mnie co przy małych szkodach. Mniejszych niż 2 tyś zł.
@H2o0, w przypadku assistance nie ma franszyzy, tak jak przy OC/AC, więc pomoc będzie zapewniona. Może jednak nastąpić rekalkulacja składki, jeżeli młody kierowca nie został wcześniej zadeklarowany.

EKSPERT LINK4
----
udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi