Wpis z mikrobloga

Mirki, rozwikłałam dla was zagadkę tego, że laski tyją w pewnym wieku, czyli zaraz po 20, tracąc swoje wiotkie młodzieńcze figury. Wbrew pozorom przyczyną nie jest znalezienie samca i osiadanie na miłosnych laurach, choć często znalezienie partnera i rozrost dupy zbiegają się w czasie.

Powody są dwa, blisko powiązane:

1. Wyprowadzają się z domu.
2. Przestają się ruszać.

Ad 1. Po wyprowadzce z domu dieta zmienia się diametralnie i jedzenie świeżo upieczonej studentki można podzielić na dwie grupy: gównożarcie (zupki chińskie, pitca) oraz wałówę od starych. Ta druga jest przeważnie mocno kaloryczna, bo przecież biedne głodne dziecko trzeba odkarmić jakimś popisowym daniem kuchni polskiej. Samodzielne gotowanie to jeszcze abstrakcja, a potem dziewczyna się przyzwyczaja i stąd już prosta droga do grubej dupy.

Ad 2. Aż do końca szkoły średniej młodzież regularnie uprawia sport podczas w-f. Czy to siatkówka, czy to bieganie, czy to skok przez kozła – do końca szkoły średniej trzy razy w tygodniu dawka ruchu. Dlatego figury dziewczyn w wieku licealnym często są wzorowe, a przynajmniej w normie.

Tymczasem na studiach zajęcia fizyczne kończą się wraz z pierwszym rokiem. Od tamtej pory nie ma przymusowych ćwiczeń i tryb życia zmienia się na ogół w niemal całkowicie siedzący. Wykłady – siedzenie, na chacie – leżenie i czilowanie z netflixem, jedyny sport to tańce w klubie i skakanie po co lepszych erazmusowych benizach. Brak bata w postaci obowiązkowych zajęć ruchowych okazuje się zabójczy dla smukłości dziewczyn. Dlatego niektóre z nich pod koniec drugiego roku studiów mogą się pochwalić całkiem pokaźną oponą hodowaną cierpliwie od momentu, kiedy w indeksie wylądowała ocena z w-f.

#studbaza #studbazaproblems #rozowepaski
  • 10
  • Odpowiedz
@dzumaczycholera: logika z dupy, za to ja się zastanawiałem czemu niektórym kobietom po 20 roku życia puchną twarze, wychodzi na to że hormony i różne takie. Ale u młodszych 17-18 latek tego nie widać, a niektóre kobiety przed/w trakcie okresu to twarze okrągłe jak księżyc xD
  • Odpowiedz